Ana Sayfa Yurt Ercan Havalimanı’nda şok, 127 bin TL oldu!

Ercan Havalimanı’nda şok, 127 bin TL oldu!

Ercan Havaalanı’nda 35 araçlık park yerinin yıllık kira bedeli, 10 bin TL’den 127 bin TL’ye yükseldi.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2013 Cuma 09:02
Ercan Havalimanı’nda şok, 127 bin TL oldu!

Kiralık Araç İşletmeleri Birliği, Ercan Devlet Havaalanı yetkililerinin 35 araçlık park yeri için kendilerinden 127 bin TL talep ettiğini açıkladı. Birlik adına yönetim kurulu tarafından KIBRIS’a açıklama yapıldı.


Açıklamada, “Ülkenin ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak, tüm sektörlerin sıkıntı yaşadığı bir dönemde hem Kiralık Araç İşletmeleri Birliği hem de Kiralık Araç İşletmeleri sahipleri olarak Ercan Devlet Havaalanı’nın yeni yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda otoparkımız için bizden 35 araçlık park yerine uygun gördükleri kira bedeli senelik 127 Bin Türk lirasıdır” denildi.


Aynı açıklamada, şu ifadeler de yer aldı:
“Daha ayrıntılı bir şekilde açıklamamız gerekirse, adada bulunan faal şirket sayısı 100’ün üzerinde. Günlük olarak Ercan yetkilileri bizden araç başına 10 Türk Lirası istedi. Bu durumda 100 araç, günlüğü 10 TL’den bin TL eder ki, aylık ise 30 bin TL olur. Senelik ise 360 bin TL’ye denk gelmektedir. Bize sundukları teklif ise 35 araçlık park yeri senelik 127 Bin Türk Lirası’dır. Bu durumda hem araç park yeri yeterli değil, hem de meblağı oldukça yüksektir.”


Birlik, daha önce de yetkili bakanlarla yaptıkları görüşmelerde, kendilerinden tam olarak senelik 10 bin Türk Lirası kira bedeli talep edildiğini ve bu bedelin Ercan Devlet Havaalanı’nın herhangi bir devrinde yeni yetkililerin isteyecekleri bedelin en çok bir buçuk katı olacağı konusunda anlaştıklarını da açıkladı.


Birlik açıklamasına şöyle devam etti.
“En son yaptığımız görüşmeler sonucunda Ercan Devlet Havaalanı yetkilileri bu bedelin 127 Bin Türk Lirası olarak ödenmesi gerektiğini açıkladı. Kaldı ki birlik olarak ya da şirket olarak böyle büyük bir meblağın ödenmesi tarafımızca mümkün değildir. Turizm sektörü de her sektör gibi zor ve sıkıntılı bir dönemdedir. Yaz aylarında kazanç yaptığımız gelir ise sadece giderlerimizi karşılıyor. Kış ayında durum ortada.”


Konuyla ilgili konuşan Kiralık Araç İşletmecileri Birliği Başkanı Kamil Güneş Özalp ise, daha önce kendilerinden tam olarak senelik 5 bin dolar yani 10 Bin Türk Lirası kira bedeli talep edildiğini fakat bu rakamın astronomik bir artışla 127 bin TL’ye çıkarıldığını ifade etti.

 

Kıbrıs

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık