Ana Sayfa Gündem Ercan sınıfta kaldı!

Ercan sınıfta kaldı!

Seyahat trafiğinin yoğun olduğu bayram süresince, Ercan Havaalanı'nın gerek Terminal, gerek park yerleriyle ilgili, yönetim zafiyetinden kaynaklanan sorunlar, seyahat eden yolcuların veya yolcu gönderip karşılayan kişilerin ızdırap çekmesine neden oldu.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Ercan sınıfta kaldı!

Kıbrıs Postası Özel

Özellikle yeni organize edilen park alanlarının birkaç tane büyük otele ve seyahat acentesine satılması yolcu indirip – bindirmeye gelen diğer firmalara ait otobüsleri, terminal önünde tüm trafiği tıkamalarına sebep oluyor.

Konu ile ilgili Değirmenlik Belediyesi'ne bağlı eli kolu bağlı zabıta ekipler, düdük çalmak dışında hiçbir şey yapamayacaklarını, düdük çalmalarının bile yasal olmadığını belirttiler.

Tam bir karmaşaya dönüşen Ercan Havaalanı park sorunu ile ilgili şikayetler, ciddi boyutlara ulaştı.

Değirmenlik Belediyesi'nin zabıta görevlilerin 156 TL ceza kesme yetkisi olduğu halde, aracını aykırı bir şekilde park edip, seyahata giden veya yanından ayrılan kişilerin aracı günlerce orada kalmasına rağmen, çekme yetkisi yok. Çekme yetkisinin poliste olduğunu belirten görevliler, polisin bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmediğini belirtiyorlar.

Ercan Havaalanı yönetiminin özellikle otobüs, taksi ve otellere ait araçlarını yoğun bir şekilde yolcu götürüp – getirmesine rağmen, ilgili park yerlerinin iki şirkete satılması, park yeri sorununu daha artırıyor.

Bayram boyunca seyahat eden yolcular, konu ile ilgili Ercan Havaalanı – Terminal ve park yerini yönetimin zaafiyeti ile ilgili şikayetlerde bulundular.

Ercan Havaalanı yolcuları, Değirmenlik Belediyesi, polis ve Ulaştırma Bakanı'nın bir araya gelerek süratle bir düzenleme yapması gerektiğini ve Ercan Havaalanı yönetiminin aldığı bu yanlış kararların denetlenmesi gerektiğini belirttiler.

Terminale girecek olan görevliler, müdürler ve mağaza çalışanlarının giriş kapısındaki X-Ray cihazından geçme zorunluluğu vardır.

Bu zorunluluk Terminal Yönetimi'ni elinde tutan T&T Firması tarafından değil, polis teşkilatı tarafından konulmuştur. Çıkış kapısından girme talebinde bulunan görevliler, polisin görevlilerinin 'giriş kapısından girmeniz gerekir' uyarısına rağmen, sürekli konuyu Havaalanı yönetimine sorun olarak taşımaya devam ediyorlar.

T&T Firması ise polis görevlilerine sürekli baskı uyguluyor...

Havaalanı'nda olası sağlık sorununa karşılık küçük bir kliniği bulunan Kolan Hastanesi görevlileri, acil durumlarda bu kapıyı kullanma hakkına sahiptirler. Kolan Hastanesi çalışanlarının, bir süre önce acil bir durum olmadığı halde, keyfi çıkışı sırasında polis tarafından uyarılması ve olayıın Polis Genel Müdürlüğü'ne iletilmesi, polis memurunun 3 nöbet izne gönderilmesine sebep olması da Kıbrıs Postası'na gelen bilgiler arasında...

Çağdaş bir havaalanı projesi ve sözü ile çıkan Ercan Havaalanı yönetiminin, yolcuların daha çağdaş ve konforlu seyahatlerini yerine getirmek öncelikli görevleri arasındadır. Bu habere duyarlı olacaklarını ve kurdukları yapıyı bir daha gözden geçireceklerini biliyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık