Ana Sayfa Astroloji ERCAN'DA YOĞUN YILBAŞI TRAFİĞİ!

ERCAN'DA YOĞUN YILBAŞI TRAFİĞİ!

Ercan Havaalanı da yeni yıla girerken yoğun bir trafiğe sahip olacak. Türkiye'den KKTC'ye 1 günde 280 uçak seferi yapılacak.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2016 Cumartesi 15:29
ERCAN'DA YOĞUN YILBAŞI TRAFİĞİ!

Bayram tatillerinde yüzlerce uçağa hizmet veren Ercan Havaalanı, yeni yıl münasebeti ile yine yoğun bir mesai yapacak. Bazı hava yolu şirketleri, Yılbaşı münasebeti ile artan yolcu talebini karşılamak için ek seferler düzenleyecek.

T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi Ltd. yetkililerinden alınan bilgiye göre, 30 Aralık 2016 -1 Ocak 2017 tarihleri arasında Ercan Havaalanı'na toplamda 138 uçağın inmesi planlanırken 142 uçağın Ercan'dan kalkış yapması bekleniyor.

Yılbaşı tatili için ülkemize gelen misafirlerin büyük çoğunluğu 1 Ocak 2017 tarihinde düzenlenen uçak seferleri ile ülkesine geri dönecek.

Ülkemizde öğrenci olarak bulunan ve yeni yıl tatilini ailesi ile memleketinde geçirmek isteyen kişiler ile KKTC'de ikamet edip yeni yılı yurtdışında karşılamak için önceden ülkeden ayrılanlar da yine 1 Ocak 2017 tarihinde KKTC'ye dönüş yapacak.

7 bin yolcu geldi

Ercan Havaalanı'na sefer düzenleyen havayolları şirketleri, dün itibari ile ülkeye toplamda 7 bin 842 yolcu taşıdı.

Aynı havayolu şirketleri, Ercan'dan Türkiye'ye dün 5 bin 827 yolcu taşıdı.

Türkiye'den Ercan Havaalanı'na dün toplamda 48 uçak seferi yapılırken 46 uçak seferi de Ercan Havaalanı'ndan Türkiye'ye yapıldı.

Ercan-Türkiye, Türkiye-Ercan arasında dün toplamda 94 uçak seferi yapılırken toplam 13 bin 669 yolcu karşılıklı taşındı.

6 bin 800 yolcu bugün gelecek

T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi Ltd.'nin istatistiklerine göre, Ercan Havaalanı'na sefer düzenleyen havayolları şirketlerinin, bugün ülkeye toplamda 6 bin 800 yolcu getirmesi planlanırken Ercan'dan Türkiye'ye bugün 7 bin 109 yolcunun havayolu ile seyahat etmesi bekleniyor.

Türkiye'den Ercan Havaalanı'na bugün toplamda 43 uçak seferi yapılacak, 44 uçak seferi de Ercan Havaalanı'ndan Türkiye'ye yapılacak.

Ercan-Türkiye, Türkiye-Ercan arasında bugün toplamda 87 uçak seferi yapılması planlanırken bu seferlerde toplam 13 bin 909 yolcunun taşınması planlanıyor.

7 bin 931 yolcu yarın dönüyor

2017 yılını KKTC'de karşılamak için ülkemize gelen turistlerin 7 bin 931'inin yarın ülkesine dönmesi planlanıyor. Buna göre, Ercan Havaalanı'na sefer düzenleyen havayolları şirketlerinin, Ercan'dan Türkiye'ye yarın 52 sefer düzenlemesi planlanıyor.

Öte yandan Türkiye'den Ercan Havaalanı'na yarın 47 uçak seferi düzenlenmesi beklenirken bu seferlerle Türkiye'den KKTC'ye 7 bin 737 yolcunun gelmesi planlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

2 ARAÇ ÇARPIŞTI,4 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık