Ana Sayfa Yurt Ercan'daki taksiciler artık park ücreti ödeyecek!

Ercan'daki taksiciler artık park ücreti ödeyecek!

Meclis Genel kurulunda söz alan CTP milletvekili Ömer Kalyoncu, ülkedeki her alanda ekonomik durumun kötüye gitmeye devam ettiğini söyledi. Ercan Devlet Havaalanı’nın devredilmesi konusuna değinen Kalyoncu, bölgede kamu görevi yapan taksicilerin zor durumda kalacağını söyledi. Taksicilerden yıllık 3 bin TL ücret talep edildiğini ifade eden Kalyoncu, bu durumun mercek altına alınması gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2013 Perşembe 20:52
Ercan'daki taksiciler artık park ücreti ödeyecek!

Kalyoncu daha sonra LTB konusuna değinerek, Cemal Bulutoğluları’nın istifasıyla konuya el atmanın önünün açıldığını ancak “sahanın” tamamen temizlenmesi gerektiğini, bunun için de belediye meclis üyelerinin istifa etmesi ve yeniden seçilmesi gerektiğini söyledi.

 

Yerel organ konusunda adımlar atılması gerektiğini kaydeden Kalyoncu, her kesimden insanların belediye meclisine seçilebilmesine imkan tanıyacak düzenlemelerin şart olduğunu belirtti.

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Ercan Devlet Havalaanı’nın devredilmesiyle ilgili eleştirilere ilişkin konuşmasında, ihaleyi alan şirketin bazı bölümlerin yenilenmesine ilişkin teklif sunduğunu belirterek, yatırım yapılmayacağına ilişkin eleştirilerin doğru olmadığını söyledi.

 

Saner, Ercan’da bu kadar yıldır yapılamayan yatırımların yavaş yavaş yapılacağını ve eksikliklerin giderileceğini belirtti. Taksicilerden günlük 5-10 TL’lik oto park ücreti istendiğine işaret eden Saner, orada çalışan tüm taksilerden para talep edileceği iddialarının doğru olmadığını kaydetti.

 

Hamza Ersan Saner, KKTC’nin FIR hattının dünya tarafından kabul edilmediği halde hizmet verdiğini ancak bu hizmetin karşılığının Türkiye ve Güney Kıbrıs’a ödendiğini söyledi.

 

Yenidüzen

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık