Ana Sayfa Yurt Ercan'dan uyuşturucu sokmaya çalıştı!

Ercan'dan uyuşturucu sokmaya çalıştı!

Ercan Devlet Havalimanından KKTC'ye giriş yapan zanlı Servet Kocaman'ın üzerine narkotik detektör köpeğinin tepki vermesi sonucunda tasarrufunda uyuşturucu madde buldu.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 13:35
Ercan'dan uyuşturucu sokmaya çalıştı!

Ercan Devlet Havalimanından KKTC'ye giriş yapan zanlı Servet Kocaman'ın üzerine narkotik detektör köpeğinin tepki vermesi sonucunda tasarrufunda uyuşturucu madde buldu.  Zanlı teminata bağlanmak üzere dün Lefkoşa'da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz olayla ilgili bulguları aktardı. Ramiz huzurda bulunan zanlı Servet Kocaman'ın ülkemize 18 Ocak tarihinde saat 14:00 sıralarında Ercan Havaalanından giriş yapmak istediği esnada devriye gezen narkotik detektör köpeği Cindy tarafından tespit edildiğini ve üzerinde yapılan aramada tasarrufunda 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını zanlının ülkemizde turist statüsünde bulunduğunu belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

Tutuklu yargılanacak

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlının ileride görüşülecek davalarında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 1 ayı geçmeyen bir süre merkezi ceza evinde hükümsüz tutuklu olarak beklemesine emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık