Ana Sayfa Yurt Ercan’ın yerli ortağı KANER

Ercan’ın yerli ortağı KANER

Ercan Havalimanı’nın 25 yıllığına işletme hakkının devredilmesi ihalesinin ardından ihaleyi kazanan Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş Terminal Yapı ve Tic. Ltd. Şirketi şartname gereği yerli şirketle ortaklık kurması gereken süreci tamamladı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 12:47
Ercan’ın yerli ortağı KANER

T& T Havalimanları İşletmeciliği İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. İsmi adı altında kurulan konsorsiyum şirketinin yerel ortağı Kaner Grup oldu.

Konuyla ilgili Bayrak Haber’e açıklamada bulunan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Taşyapı İnşaat şirketinin dün itibarıyla yerli bir şirketle ortaklık kurmasının ardından konsorsiyumun onaylandığını söyledi.

Saner, “İhale şartnamesi gereği kurulacak bir ortaklık için minimum yüzde 10 konsorsiyumla yerli bir şirket zorunluluğu gerekliydi. Dün itibarıyla yerli bir şirket Taşyapı Terminal inşaat şirketi ile ortaklık kurdu ve şirketler mukayyitliğince onaylandı.

Saner, Kaner Grubu’nun yerel ortak olarak Taş Yapı İnşaat şirketi ile birlikte çalışacağını söyledi.

Bakan Saner, “Kaner Grubu’nun 25 yıllığına duty free işletmelerini yürütme düşüncesinde olduğunun kendilerine iletildiğini de belirtti.

Saner, konsorsiyumun Kıbrıs Türklerine istihdam olanağı sağlayacağına inandıklarını da belirtti.

Taşyapı İnşaat Şirketi ve yerel ortağı Kaner Grubunun önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık