Ana Sayfa Dünya Erdek'te ölmek üzere olan köpeği kurtardılar

Erdek'te ölmek üzere olan köpeği kurtardılar

zincire bağlı halde bulunan, zayıflıktan kemikleri sayılan İngiliz Pointer cinsi köpek, hayvanseverler tarafından telef olmaktan kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2017 Çarşamba 13:59
Erdek'te ölmek üzere olan köpeği kurtardılar
Ölmek üzereyken buldukları köpeği hayat döndürdüler Balıkesir’in Erdek ilçesinde, zincire bağlı halde bulunan, zayıflıktan kemikleri sayılan İngiliz Pointer cinsi köpek, hayvanseverler tarafından telef olmaktan kurtarıldı.   Ölmek üzereyken buldukları köpeği hayat döndürdüler


Erdek'in Kapıdağ Mevkii'nde, hurdalıkta bağlı olan köpeği gören Sezer Gürel, arkadaşları Savaş UtahEbren ve Mert Ercise haber verdi. Köpeğin yanına gelen Mert Ercins bir mağara önünde hurdalık demirlere zincirle bağlı köpeği bağlı olduğu yerden kurtardı. Sağlam bünyeli, zeki ve sadık bir hayvan türü olarak bilinen İngiliz Pointer cinsi köpeği hayvan dostu dekoratör Mert Ercis, aracıyla Bandırmadaki Veteriner Kliniğine götürdü. Kinikte verilen mamaları yiyen, zayıflıktan adeta kaburga kemikleri sayılan köpek önüne konulan suyu da içti. Mert Ercis olayı şöyle anlattı

 

Arkadaşlarım, Erdek Kapıdağda yürüyüş yaparlarken bir mağara kenarında zincirle bağlı bir köpek görmüşler, bana haber verdiler. Hayvan, açlıktan adeta bir deri bir kemik kalmış. Önünde sadece bir tas, içinde de biraz su vardı. Herhalde onu içerek hayatta kaldı. Çevresinde en az 5-6 tane salık, 4-5 tane de zincirl, bağlı önlerinde yiyecek hiçbir şey olmayan köpek vardı. İçlerinde en sağlıksız en acil durumu olan köpeği Erdekten aracımızla Bandırmada veterinere getirdik. Sonra sahiplendireceğiz. Diğerlerinin de kurtarılmasını istiyoruz dedi.

Klinikte yapılan ilk muayenesinde uyuz olduğu anlaşılan köpeğin kan tahlili yapılıp, deri kazıntısı alınıp, mikroskopik incelemenin ardından tedavisinin yapılacağı bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık