Ana Sayfa Gündem ERDOĞAN'DAN KIBRIS AÇIKLAMASI

ERDOĞAN'DAN KIBRIS AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesini açıkladı. Erdoğan, “Kıbrıs'ta adil bir çözüme ulaşabilmek için çaba harcamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2018 Cuma 13:17
ERDOĞAN'DAN KIBRIS AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü Türkiye” başlıklı seçim beyannamesini Ankara’da açıkladı. 360 sayfalık parti progdamında AKP’nin yaptıkları ve yapacakları; yeni yönetim modeli, güçlü demokrasi, insan ve toplum, istikrarlı ve güçlü ekonomi, stratejik sektörler ve yenilikçi üretim, çevre-şehircilik, yerel yönetimler ve dış politika başlıkları altında sıralandı.

“KIBRIS'TA ADİL BİR ÇÖZÜME ULAŞABİLMEK İÇİN ÇABA HARCAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı mutedil bir dış politika mesajı da verdi: “Boşuna ‘One Minute’ demedik. ABD ile yaşadığımız sorunları aşmanın yollarını arayacağız. Rusya ile gayet iyi bir seyre oturan ilişkilerimizi daha da geliştireceğiz. Ukrayna'nın toprak bütünlüğü savunmayı sürdürecek, Kırım'ın asli halkı olan Tatarlar’ın önceliklerini koruyacağız. Kıbrıs'ta adil bir çözüme ulaşabilmek için çaba harcamaya devam edeceğiz. Filistin halkı, kendi özgür vatanlarına kavuşana kadar çaba göstermeye devam edeceğiz. Suriye toprakları, tüm teröristlerden arınana kadar faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz.” dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık