Ana Sayfa Dünya Erdoğan'dan kılıçdaroğlu'na erken seçim açıklaması

Erdoğan'dan kılıçdaroğlu'na erken seçim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya AK Parti İl Başkanlığı toplantısında konuştu.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2017 Cumartesi 20:46
Erdoğan'dan kılıçdaroğlu'na erken seçim açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan erken seçim açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya AK Parti İl Başkanlığı toplantısında konuştu. Erdoğan: "Erken seçim diyorlar, seçimin tarihi belli. Her şey tıkırında giderken, neyin erken seçimini istiyorsun?" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan erken seçim açıklaması


Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Türkiye, güvenlikten ekonomiye her alanda tarihinin en önemli imtihanlarından birini veriyor. Bu süreçte en büyük üzüntülerimizden biri, Türkiye'nin anamuhalefet gibi demokrasilerde çok önemli görevler üstlenen bir makamının adeta boş durumda olmasıdır. Türkiye'de anamuhalefet yok biliyor musunuz? Halbuki bir anamuhalefet olsa demokrasi mücadelemiz çok daha güçlü olacaktır." dedi.

ERKEN SEÇİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısı) Tutturdu şimdi 'erken seçim' diyor. Seçimin zamanı belli zaten. AK Parti iktidarlarında çıkmaz sokak olursa ki bu biliyorsunuz 7 Haziran'da olmuştur, koalisyon görüşmeleri vesaireler falan bir netice alınmayınca orada ne yaptık, eyvallah erken seçim. Ne oldu? Gittik erken seçime, rezil rüsva oldun. Yani bizim bunlardan korkmak diye bir derdimiz yok."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısı) Şu anda IMF'ye Türkiye'nin borcu var mı? Yok. Neyi konuşuyorsun sen hala, hangi erken seçim? Bunlarla sen halkı aldatamazsın. Demokrasilerde zaman bellidir, vakit gelir çıkarsın, seçimi yaparsın. Sen şimdi ey Kılıçdaroğlu, çalış da 2019'un Mart'ına hazırlan." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Bu şahıs demokratlıktan bahsediyor. Senden demokrat olmaz, senden olsa olsa darbecilere şakşakçı olur, başka bir şey olmaz."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısı) Bu zat şunu da söyledi. 'Yüzde 40'ın altına düşersem çekileceğim' dedi. Çekildi mi? Niye? Akşam başka, sabah başka. Şimdi biz desek ki 'Haydi seçime gidelim', inanın bana kaçacak delik arar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti'nin kendi iç bünyesindeki değişim ihtiyacının ürünü tasarrufları eleştirerek demokrasinin namusunu kurtarmıyor sadece üzerinize vazife olmayan bir işe karışmış oluyorsunuz. Bak Kılıçdaroğlu, adamlarına da söyle, AK Parti'nin kendi bünyesinde eğer belediye başkanlarıyla ilgili gayet güzel bir şekilde bazı yerlerde bazı değişimleri siyasi olarak yapıyorsak, bu senin anlamayacağın, bilmeyeceğin bir iştir. Çünkü senin siyasette daha çok öğreneceğin işler var. Bu atılan adımların neler getirip götüreceğini de gelecekte öğreneceksin. Biz bir şeyi yapıyorsak, bunu kılı kırk yararak yaparız. İstişarelerimizi yaparız, adımlarımızı da ona göre atarız." dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Konya Danışma Meclisi Toplantısındaki konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Biz milletimize seçimlerde verdiğimiz sözün gereği olarak partimiz bünyesindeki teşkilat yöneticilerini de belediye başkanlarını da milletvekillerini de kendi teamüllerimize göre denetler, değerlendiririz. Bu işin siyasi, idari, yargı boyutu vardır. Bütün bunları değerlendiririz ve ondan sonra da adımımızı atarız. Bu, partimizin demokratik hakkıdır ve bize oy verenlere karşı sorumluluğumuzun da gereğidir." 

BAŞBAKAN YILDIRIM: ASLA BAŞARAMAZLAR

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, "İçiniz rahat olsun, bütün şehitlerimizin hesabını FETÖ denen alçak hainlerden soruyoruz, sormaya devam edeceğiz. Diğer terör örgütleriyle de amansız mücadelemizi sürdürüyoruz. Türkiye'nin önünü terör örgütleriyle, faiz lobileriyle, toplum mühendisleriyle, ekonomik kriz vesayet örgütlerinin baskılarıyla kesmeye çalışıyorlar. Asla başaramazlar." dedi.

"Türkiye büyüyor, Türkiye büyüdükçe hedeflerimiz de büyüyor." diyen Yıldırım, "Hedeflerimiz büyüdükçe kıskananlar da artıyor. Varsın artsınlar, biz kararlılıkla muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi taşımak için daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz." açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ALMANYA’DA IRKÇILIK PROTESTO EDİLDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık