Ana Sayfa Dünya Erdoğan'ın eşi emine erdoğan arakanlı sığınmacılar ile buluştu

Erdoğan'ın eşi emine erdoğan arakanlı sığınmacılar ile buluştu

Cumhurbaşkanı erdoğan'ın eşi emine erdoğan arakanlı sığınmacılara Bangladeş'te Kampında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2017 Perşembe 19:00
Erdoğan'ın eşi emine erdoğan arakanlı sığınmacılar ile buluştu
Emine Erdoğan Bangladeş'te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet, Arakanlı sığınmacıların Bangladeş'te barındıkları kampları ziyaret etmek üzere Bangladeş'e geldi.

    Emine Erdoğan Bangladeş'te    

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğanve beraberindeki heyet Bangladeş'e geldi. Emine ErdoğanBangladeş'e gelişinde çiçeklerle karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Emine ErdoğanMyanmar'ın Kuzey Rakhayn eyaletindeki insanlık dramına dikkati çekmek ve yaşanan olaylar neticesinde Bangladeş'e sığınmak zorunda kalan Arakanlılara yardım hususunda Türkiye'nin elinden geleni yapacağını göstermek için Atatürk Havalimanı'ndan hareket eden uçakla Bangladeş'e gitti.Emine Erdoğan'a, oğlu Bilal Erdoğan'ın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan da eşlik etti.

Heyette, ayrıca, TİKA Başkanı Serdar Çam, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ve KADEM Başkanı Sare Aydın da yer aldı.EMİNE ERDOĞAN KAMPTA

Cumhurbaşkanı'nın eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Bilal Erdoğan'ın da olduğu heyetle birlikte kampa giderek burada Arakanlı müslümanların dertlerini dinledi. Çocuklara yakın ilgi gösterdi. 

 

YARDIMLAR ULAŞTI

Öte yandan TİKA ve Kızılay'ın ortaklaşa düzenlediği çalışma kapsamında ilk yardımlarda kamptaki müslümanlara ualaştırıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GÜNEY VE KUZEY KORE LİDERLERİ BULUŞTU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık