Ana Sayfa Dünya Erdoğan'ın lafını dinleyip üyelikten istifa etti

Erdoğan'ın lafını dinleyip üyelikten istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Almanya'daki vatandaşlara yönelik 'Sakın bu yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Demesi üzerine Almanya'da bulunan CDU Hamm eski yöneticisi ve üyesi olan Yahya Yıldırım, istifa etti.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2017 Cumartesi 15:38
Erdoğan'ın lafını dinleyip üyelikten istifa etti
Erdoğan'ın çağrısı Almanya'da ses getirdi!

Almanya'da CDU Hamm eski yöneticisi ve üyesi olan Yahya Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine partisi CDU'nun Türkiye karşıtı politikaları nedeniyle parti üyeliğinden istifa etti.

Erdoğan'ın çağrısı Almanya'da ses getirdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Almanya'daki vatandaşlara yönelik 'Sakın bu yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Bunlar Türkiyedüşmanlarıdır' çağrısı Almanya'da ses getirdi. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletine bağlı Hamm şehrinde Uyum Meclisi Üyesi ve aynı zamanda CDU Hamm eski yöneticisi ve üyesi olan Yahya Yıldırım, partisi CDU'nun Türkiye karşıtı politikaları nedeniyle parti üyeliğinden istifa etti. 'Türkiye karşıtlığına taviz vermeyin'

Yıldırım, Almanya ve Türkiye arasında yaşanan gerilimin uyum politikalarını olumsuz yönde etkilediğini ve hiçbir şekilde Türkiye'ye karşı, üyesi olduğu CDU'nun incitici politikasını kabul etmediğini ifade ederek, CDU'nun yabancılar üzerindeki politikasını derhal gözden geçirmesi gerektiğini vurguladı.

Yıldırım yaptığı açıklamada şunları söyledi:

'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak yıllardır üyesi olduğum CDU Partisi'nin üyeliğinden istifa ettim. Bundan sonra Türkiye ve Türk karşıtı siyaset üreten ve halkların arasında düşmanlık tohumları eken partilere oy yok. Türkiye karşıtlığına taviz vermeyin. Bu malum partilere üye olan dostlarımıza tavsiyem, benim yaptığımı yapın. Üyelikten çıkın ve oy vermeyerek boykot edin. Ama mutlaka seçmen olanlar oy kullansın ve oy kullanmadan önce mutlaka adayları ve partilerin programlarını iyice araştırsınlar. Bizim tepkimiz kesinlikle Federal AlmanyaCumhuriyeti'ne ve değerli Alman milletine değil. Her daim Türk-Alman dostluğunu savunalım ve tatbik edelim. Bizim tepkimiz Türkiye ve Türk karşıtlığı ile ucuz siyaset üreten partilere.'

Yıldırım, 24 Eylül tarihinde yapılacak olan Federal Meclis seçimlerinde Türk kökenli partilerin ve bağımsız adayların desteklenmesini gerektiğini söyledi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“OMAR NIASSE HİÇ OLMADIĞI KADAR İYİ”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık