Ana Sayfa Gündem "ERDOĞAN'IN ZİYARETİ RAHATSIZ EDİCİ"

"ERDOĞAN'IN ZİYARETİ RAHATSIZ EDİCİ"

Mavroyannis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’ye yapacağı ziyaretten çok rahatsızlık duyduklarını belirterek “ziyaretin ne manası var bilmiyorum” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2018 Çarşamba 09:30

Mavroyannis, BM’nin, Temmuz içerisinde işe başlamaması halinde prosedürün Eylül’e taşınacağını, Eylül takvimi kaçırılırsa, durumun daha da karışacağını ve sonrasının zor olacağını söyledi.
Alihtia, “‘Temmuz’da Başlamamız Çok Önemli’… A. Mavroyannis Stratejik Anlaşmaya Evet, Ara Çözüme Hayır Diyor” başlıklı haberinde Rum Müzakereci Andreas Mavroyannis’in dün Alfa isimli televizyona yaptığı açıklamayı aktardı.
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’ye yapacağı ziyareti yorumlarken, “Bu çok rahatız edici. Ancak yalnız bizim için değil, Kıbrıslı Türkler için de rahatsız edici olmalı.

Ziyaretin ne manası var bilmiyorum. Ziyaret sırasında Kıbrıs sorununa yardımcı olacak bir şey söyleyeceğine inanmıyorum. Bizim gördüğümüz, işgal bölgelerinin İslamlaştırılması mesajı olduğudur. Bunlar, dini içerikli maharetlerdir ve Kıbrıslı Türkler bunları görmeli” dedi.
BM Genel Sekreteri’nin “danışmanına” onay konusunda Ankara’dan herhangi bir bilgi bulunmadığını söyleyen Mavroyannis, cevabın olumlu olacağı kanaatini ortaya koyarak “Bekliyoruz” dedi. Seçim prosedürünün teknik olarak önümüzdeki pazar günü biteceği için Türkiye’nden cevabın önümüzdeki hafta gelmesini beklediklerini anlattı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

27 ŞUBAT’TA ARAÇLI EYLEM YAPILCAK!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık