Ana Sayfa Gündem EREN, 20 GÜN TUTUKLU

EREN, 20 GÜN TUTUKLU

Bülent Eren’in 18 Mayıs tarihinde, saat 09.30 sıralarında, Girne Turizm Limanından KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada devriye gezen narkotik detektör köpeği Liz tarafından tespit edilmişti

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2018 Perşembe 08:25
EREN, 20 GÜN TUTUKLU

Girne Turizm Limanından ülkemize tasarrufundaki uyuşturucu madde ile giriş yapmak isterken Narkotik Detektör Köpeği Liz tarafından tespit edilerek tutuklanan zanlı Bülent Eren teminata bağlanmak üzere dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Mustafa Zor olayla ilgili bulguları aktardı. Zor huzurda bulunan zanlı Bülent Eren’in 18 Mayıs tarihinde, saat 09.30 sıralarında, Girne Turizm Limanından KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada devriye gezen narkotik detektör köpeği Liz tarafından tespit edildiğini ve üzerinde yapılan aramada, yaklaşık bir gram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi. Polis mesele işle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve ülkemizde turist statüsünde bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mesut Mesutoğlu zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 20 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık