Ana Sayfa Kültür & Sanat ERGAZİ KÖY KADIN KURSU, YENİDEN AKTİF...

ERGAZİ KÖY KADIN KURSU, YENİDEN AKTİF...

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da 32 yıl aradan sonra tekrar faaliyete geçen Ergazi Köy Kadın Kursu’nu ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2018 Pazartesi 10:30
ERGAZİ KÖY KADIN KURSU, YENİDEN AKTİF...

İskele, Boğaziçi ve Ötüken’de bulunan Köy Kadın Kurslarına bir yenisi daha eklendi. Üstelik ‘en eski köy kadın kursu’ özelliğine sahip. Ergazi Köyü’müzde bulunan Köy Kadın Kursu, 32 yıllık aranın ardından tekrar aktifleştirildi. İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da 32 yıl aradan sonra tekrar faaliyete geçen Ergazi Köy Kadın Kursu’nu ziyaret etti. İpek Rinter eğitmenliğinde faaliyete başlayan ve 20 kadar öğrencisi bulunan kursta ahşap boyamadan kiremit çalışmasına, nakış işinden pek çok alanda çalışma yapılıyor.

SADIKOĞLU: “BU TÜR FAALİYETLERİ DESTEKLİYORUZ”
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Boğaziçi, Ötüken ve İskele’de bulunan Köy Kadın Kursları gibi, Ergazi Köy Kadın Kursu için de ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Üreten, aile bütçesine katkıda bulunan kadınlara toplumun ihtiyacı var diyen Sadıkoğlu, üretilen ürünlerin pazarlanması konusundaki düşüncelerini de kursiyerlerle paylaştı.

Köy Kadın Kursu ziyaretinde Başkan Sadıkoğlu’na eşlik eden Ergazi Köy Muhtarı Mehmet Şahkın da kurulması planlanan Kadın Derneği hakkında Başkanımız Sadıkoğlu’na bilgi verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık