Ana Sayfa Siyaset Eroğlu, esnaf heyetini kabul etti

Eroğlu, esnaf heyetini kabul etti

Lefkoşa, 22 Kasım 12 (T.A.K.): Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, esnaf ve zanaatkarların toplumların temel taşları olduğunu belirtti ve bu kesimin örgütlenmesinin önemine vurgu yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 15:36
Eroğlu, esnaf heyetini kabul etti

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası yetkililerini  kabulünde konuşan Eroğlu, "Mersin zaten bizim kapı komşumuz" diyerek,  iki ülke arasındaki karşılıklı işbirliği ve diyaloğun  önemine işaret etti. Türkiye ile ilişkilerin sadece hükümetler bazında değil diğer kurum kuruluşlarla da sıcak noktalara taşınması gerektiğini, bu düşünceyle uğraş içinde olduklarını vurgulayan Eroğlu, iyi bir noktaya gelinmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Eroğlu, bu iki meslek kuruluşunun işbirliğinin kendisini memnun ettiğini belirtirken, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası'nın çalışmalarından da memnuniyet ifade etti. Hayal etmenin güzel olduğunu belirten Eroğlu, gerçeklere dayalı hayaller ortaya konularak gerekli proje ve kaynak temin edildiği takdirde gerçekleşmesinin mümkün olduğunu kaydetti. Eroğlu,  "Bizim Esnaf ve Zanaatkar Odamızın çalışmalarından memnunum. Dediklerini peş peşe yapmaya devam ediyorlar" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Eroğlu, esnaf ve zanaatkarların toplumların temel taşları olduğuna  vurgu yaptı.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer de ziyarette, Mersin genelinde 72 meslek odası olan birliğin, kendi üyelerinin menfaatlerini korumak yanında, ekonominin güçlendirilmesi adına da çalışmalar yaptığını anlattı. Kıbrıs'ın kendileri için önemine işaret eden Dinçer, amaçlarının, KKTC'deki meslek odası ile diyaloğu güçlü tutmak ve işbirliği yaparak gelişmelerine  katkı yapmak, bilgi-beceri ve tecrübelerini karşılıklı paylaşmak ve ticaretlerini güçlendirmek olduğunu vurguladı.


Kıbrıs Türk  Esnaf ve Zanaatkarlar Odası'nın çalışmalarından da övgüyle söz eden Dinçer, KKTC'ye uygulanan haksız izolasyonların kaldırılmasına katkı adına her türlü çalışmaya hazır olduklarını kaydetti. Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga da, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile 2009 yılından beri ilişkilerini sürdürdüklerini ve gelinen süreçte bugün kendilerini, hayal gibi görünen işleri hayata geçirmenin onuruyla karşıladıklarını ifade etti.
Tulga, "Daha çok ilişki, daha çok üretim bizleri geleceğe taşır" dedi.Ziyarette, Eroğlu'na çeşitli hediyeler de sunuldu.(ÖK/GUR)  FOTOĞRAFLI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ADİL VE KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık