Ana Sayfa Siyaset Eroğlu hükümet kendini toparlamalı dedi

Eroğlu hükümet kendini toparlamalı dedi

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi’nden bir heyet Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret ederek, toplumun büyük bir kesiminin ekonomik yönden çöktüğünü ve bu noktaya gelinmesinde esas sorumlunun KKTC hükümeti olduğunu ileri sürdü.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 14:10
Eroğlu hükümet kendini toparlamalı dedi

Komite bu konuda Eroğlu’nun hükümeti uyarmasını istedi.

 

“GELDİĞİMİZ AŞAMADA SEÇTİĞİMİZ İNSANLARLA GURUR DUYMUYORUZ”


Emekli Dernekleri Eşgüdüm komitesi adına hazırlanan metni Cumhurbaşkanı Eroğlu’na sunan ve okuyan Kıbrıs Türk Emekliler Derneği Genel Başkanı Mustafa Tolga, seçtikleri insanlarla gurur duymak istediklerini ancak geldikleri aşamada seçtikleri insanlarla gurur duymadıklarını, bazı sıkıntılar yaşadıklarını öne sürdü ve “iktidarı silkinip kendilerine gelmeye” çağırdı.

 

Emekli Mücahitler Derneği, G.K.K. Emekli Subaylar Derneği, KKTC Polis Emeklileri Derneği G.K.K. Emekli Astsubaylar Derneği, Kıbrıs Türk Emekliler Derneği, Vakıflar ve Din İşleri Emeklileri Derneği’nin bir araya gelerek oluşturduğu Emekli Eşgüdüm Komitesi adına hazırlanan metinde mutlu bir azınlığın dışında toplumun büyük bir kesiminin ekonomik yönden çöktüğü, on binlerce insanın eline maaş geçmediği, maaşlarının borç taksitlerine gittiği ileri sürüldü.

 

“SON YILLARDA DEVLET SÜREKLİ ALDI”


“Son yıllarda devlet sürekli olarak almış, ancak sadece 0,73’lük bir artış yapmıştır” denilen metinde toplumun artık gülmediği, herkesin umutsuz olduğu, hükümetin parasızlıktan şikayet ettiği ama hiçbir tasarruf önlemi alınmadığı savunuldu.

 

Toplumun tüm umutlarını yitirdiği ileri sürülen metinde toplumun yıllardır dört elle sarıldığı, tek kurtarıcı olarak gördüğü Türkiye’ye dahi güveninin kalmadığı, hatta Türkiye Cumhuriyeti tarafından yok edilmeye çalışıldığı da iddia edildi.

 

“… GELMİŞ GEÇMİŞ EN BAŞARISIZ HÜKÜMET…”


“İnsanlar parasız ve aç iken birileri çıkıp tozpembe tablolar çizerse, gelmiş geçmiş en başarısız hükümeti övgülerle göklere çıkarırsa bunu yapanlara güven duyulması mümkün olunabilir mi?” ifadeleri yer alan metinde,  Kıbrıs Türkü’nün Anavatan Türkiye olmadan siyasi ve ekonomik çıkmazlarını aşamayacağı ve KKTC ile TC’nin ilişkilerinin düzeltilmesi gerektiği belirtildi.

 

EROĞLU: “UMARIM HÜKÜMET GEREKEN TEDBİRLERİ ALIR”


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğu da konuşmasında, Emekli Eşgüdüm Komitesi’nin yazısında kamuoyuna duyurduklarını hükümetin de dikkate alıp gereken tedbirleri alması temennisinde bulundu.

 

Hükümetin yeni yıla girerken bu ekonomik darboğazdan insanların çıkması için hükümetin alınması gereken tedbirleri almasını umut ettiğini söyleyen Eroğlu, hükümet icraatlarına genellikle karışmamaya çalıştığını,  ortaya konulan fikirlerin doğruluğunu ifade ettiği zaman da yanlış yorumlarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi’nin söylediklerini bazen diğer sivil toplum örgütlerinin de ifade ettiğini belirtti ve önemli olanın hükümetin kendini toparlaması, var olan sorunları asgariye indirmenin yollarını araması ve birlik ve beraberlik içinde çalışılması olduğunu vurguladı.

 

“METİN HER ŞEYİ TÜM ÇIPLAKLIĞIYLA ORTAYA KOYUYOR”


Okunan yazılı metnin her şeyi tüm çıplaklığıyla ortaya koyduğunu kaydeden Eroğlu, bu metni  Başbakan İrsen Küçük’e de ileteceğini söyledi.

 

Eroğlu hükümetin bazı olayları bir tarafa bırakarak halkın esenliği ve sorunlarının ortadan kaldırılması için çalışmasını bekleyeceğini de kaydetti.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ŞEREF VE MUTLULUK GÜNÜ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık