Ana Sayfa Yurt Eroğlu, ülkedeki sıkıntılara dikkat çekti

Eroğlu, ülkedeki sıkıntılara dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Eroğlu, HÜR-İŞ Genel Kurulu’nda, ekonomik programı imzalandıktan sonra gördüğünü ve değerlendirmelerinin sürdüğünü söylerken, ülkedeki sıkıntılara dikkat çekti:

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 08:19
Eroğlu, ülkedeki sıkıntılara dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ülkede büyük tartışma yaratan ekonomik programı imzalandıktan sonra gördüğünü, bununla ilgili değerlendirmelerin sürdüğünü söyledi. Ülkede sıkıntılar bulunduğuna da dikkat çeken Eroğlu, hükümetin sorunları çözme gayreti içinde olması gerektiğini vurguladı.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu konuşmayı Hür İşçi Sendikaları Federasyonu’nun (HÜR-İŞ) genel kurulunda yaptı.


HÜR-İŞ 5’inci Olağan Genel Kurulu yapıldı. Golden Tulip Otel’de gerçekleşen genel kurula Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bazı milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu, Türk-İş Mali Sekreteri ve Demiryol İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Demirci, bazı sendikacılar ve sendika üyeleri katıldı.


Genel kurulda HÜR-İŞ Genel Başkanı Yakup Latifoğlu’nun açılış konuşmasının ardından, divan oluşturuldu. Atatürk, Dr. Küçük, Rauf Denktaş, şehitler ve merhum sendikacılar için yapılan saygı duruşundan sonra ise İstiklal Marşı okunarak konukların konuşmalarına geçildi.


Halen genel başkanlığı yürüten Yakup Latifoğlu’nun Genel Başkanlık için tek aday olduğu Genel Kurul’da yetkili organların seçimi yapılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık