Ana Sayfa Siyaset Eroğlu’ndan net mesaj!

Eroğlu’ndan net mesaj!

Eroğlu, Kıbrıs sorununu olumlu bir sonuca ulaştırmak için iyi niyetle çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 15:14
Eroğlu’ndan net mesaj!

İstanbul’da bulunan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, İstanbul Barosu'nu ziyaret etti.İstanbul Barosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve beraberindeki heyet, Başkan Doç. Dr. Ümit Kocasakal'ı makamında ziyaret ederek, son seçimlerde yeniden baro başkanı seçilmesinden dolayı kutladı.

 

 

Kocasakal: Ulusal davamız


Ziyarette İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Kıbrıs'ın, Türkiye'nin ulusal davası olduğunu belirterek, bu davaya her türlü hukuki katkıyı vermeye hazır olduklarını kaydetti.

 

 

Eroğlu: Sonuç almakta zorlanıyoruz


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da İstanbul Barosu'nun, KKTC'ye gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını, Kıbrıs'ın bir milli dava olarak Türkiye'nin gündeminde önemli bir yer tuttuğunu belirtti.Eroğlu, Güney Kıbrıs'ın, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği üyesi olarak dünyaca tanınmak gibi bir argümana sahip olduğunu, buradan güç alarak müzakerelerde anlaşmazlık yolunu seçtiğini, bu yüzden sonuç almakta zorlandıklarını anlattı.

 

 

“İyi bilinmeli”


Kıbrıs davasını olumlu bir sonuca ulaştırmak için iyi niyetle çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Derviş Eroğlu, karşı tarafın bu iyi niyeti iyi anlaması ve değerlendirmesini beklediklerini, bir sonuca ulaşılamaması halinde ise en radikal kararları alabileceklerinin dünya tarafından iyi bilinmesi gerektiğini bildirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık