Ana Sayfa Yurt Ersan Saner Deep Karpaz'da incelemelerde bulundu

Ersan Saner Deep Karpaz'da incelemelerde bulundu

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, KKTC’nin en büyük gemisi olarak bilinen, “Deep Karpaz”da incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 17:31
Ersan Saner Deep Karpaz'da incelemelerde bulundu

Bakanlık açıklamasına göre, Star Line Maritime Co. Limited Şirketi’ne ait Deep Karpaz isimli gemi, 147 metre uzunluğu, 10 bin groston ağırlık ve 90 tır kapasitesiyle ülkenin en büyük yük gemisi olma özelliğini taşıyor.

 

DÖRTGAZİ


Sekiz ortaklı Star Line Maritime Co. Limited Şirketi adına ortaklardan Hasan Dörtgazi, Bakan Saner’in incelemesi sırasında yaptığı açıklamasında, 2004 yılından beridir denizcilik sektöründe faaliyet gösteren şirketin, günün koşullarına göre yeni yatırımlar yaptığını anlattı.

 

Bu çerçevede Deep Karpaz isimli geminin şirket bünyesine katıldığını söyleyen Dörtgazi, “gemi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük gemisidir” dedi.

 

SANER


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner de, Starline grubunu başarılarından ötürü kutlayarak, Deep Karpaz isimli geminin, deniz taşımacılığı alanında çok ciddi rahatlama sağladığını ve ülke adına önemli ve büyük bir yatırım olduğunu dile getirdi.

 

Hükümetin, yatırımcıların yanında olması gerektiğine vurgu yapan Saner, Bakanlığının Starline şirketine gereken desteği vermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

 

İncelemesinde Bakan Saner’e, Gazimağusa Liman Başkanı Ahmet Dökmecioğlu ve Starline Şirket yetkilileri eşlik etti.

 

TAK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık