Ana Sayfa Siyaset Ertuğruloğlu: "Bu ülkede artık sözün bittiği yerdeyiz"

Ertuğruloğlu: "Bu ülkede artık sözün bittiği yerdeyiz"

Ertuğruloğlu, “Biz bu sistemi bitirdik, mahvettik” diyerek parlamenter sistem içinde kalındığı sürece herhangi bir şeyi değiştirme kapasitesinin yitirildiğini, neredeyse devletin varlığının bir anlamının kalmadığı noktasına doğru gidildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 22:30
Ertuğruloğlu:

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, “Biz bu sistemi bitirdik, mahvettik” diyerek parlamenter  sistem içinde kalındığı sürece herhangi bir şeyi değiştirme kapasitesinin yitirildiğini, neredeyse devletin varlığının bir anlamının kalmadığı noktasına doğru gidildiğini söyledi.

 

Meclis Genel Kurulu’nda 2013 Bütçesinin geneli üzerinde söz alan Ertuğruloğlu, pek dikkate alınacağını düşünmediği için uzun konuşma düşüncesinde olmadığını ve diğer bütçelerde de mecbur kalmadıkça konuşmama niyetinde olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.

 

“Bu ülkede artık sözün bittiği yerdeyiz” diyerek buraya çıkıp uzun uzun hükümeti eleştirmenin işin en kolayı olduğunu ancak bir işe yaramadığını söyleyen Ertuğruloğlu, artık iş yapmak ve politikayı kişisel çıkardan çıkarıp toplumsal temelde yapmak gerektiğine işaret etti.

 

Başkanlık sistemine geçilmesi gerektiği görüşünü yineleyen Ertuğruloğlu, parlamenter sistemi kötülemek için söylemediğini, bunu başarıyla yürüten ülkeler olduğunu belirtirken, ”Ancak biz bu sistemi bitirdik, mahvettik. Bu sistem içinde kaldığımız sürece herhangi bir şeyi değiştirme kapasitemizi de kaybettik” şeklinde konuştu.

 

Ertuğruloğlu, yangın helikopteri alınmaması, elektrik santrallerine filtre takılmaması gibi konuları örnek göstererek verilen sözlerin bir süre sonra  unutulduğunu; günü kurtarmaktan öteye gidilemediğini anlatarak, kendisini herhangi bir şeyin dışında tutmadığını, gerektiğinde özeleştiri de yaptıklarını, aksi halde bir yere varılamayacağı görüşünü dile getirdi.

 

Bu sitemin çöktüğünü, bir şey beklemediğini, ümidini yitirdiğini anlatan Ertuğruloğlu, siyasi söylemlerin de boş olduğunu, eleştirenlerin alternatif görüş  ortaya koyamadığını söyledi.

 

Devletini sevdiği ve varlığına inandığı için bunları söylediğini belirten Ertuğruloğlu, “Neredeyse devletin varlığının bir anlamı kalmadığı noktaya doğru gidiyoruz ve bu, bugünkü hükümetten dolayı olmadı…Bugünkü hükümeti gönderin, bu sitem içinde hangisini getirirseniz bir şey yapma şansı kalmadı” şeklinde konuştu.

 

Ertuğruloğlu, bu sistemde hükümetin de, vatandaşın da sorumlu bulmakta zorlandığını; kimsenin sorumluluk almadığını; birbirini suçladığını anlatarak, bütçenin dört dörtlük olmadığını ancak sorunun bu bütçe değil ülkedeki yönetim anlayışı olduğunu ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“DPÖ VERİLERİNE GÖRE ET AÇIĞI YOK”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık