Ana Sayfa Siyaset Erülkü UBP’nin Borazanı

Erülkü UBP’nin Borazanı

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya yazılı bir açıklama yaparak UBP LTB Meclis üyesi Meriç Erülkü’nün açıklamalarını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2012 Pazartesi 11:01
Erülkü UBP’nin Borazanı

İşte açıklama:

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’ne yapılan fazla istihdamlar ile ilgili olarak çeşitli kesimlerin basında yer alan spekülasyonları ve dezenformasyon ile ilgili olarak açıklama yapmamız kaçınılmaz hale gelmiştir. Tarafların ne söylediğine bakmaksızın eski Sayıştay Başkanı Sayın İsmet Akim’in sayın Cemal Bulutoğlularının şahsında Lefkoşa Belediyesi’ne yazdığı 22 Mayıs, 2006 tarihli ve BE.0.00.000-08/573 referans numaralı resmi mektubunda Lefkoşa Belediyesi’nde 25 Haziran, 2006 tarihine kadar çalışan sayısının 381 olduğunu, 531 istihdamın ise 26.6.2006 tarihi ile 15.5.2008 tarihleri arasında yapıldığı kayda geçmiştir.

 

Konu edilen tarihlerdeki siyasi duruma bakarsak DP-CTP koalisyon hükümetinin haziran 2006 yılında bozulduğunu, DP’nin hükümetten uzaklaştırıldığını ve dolayısıyle Demokrat Parti’nin haziran 2006 tarihinden sonra Lefkoşa Belediyesi üzerindeki etkisinin kalmadığı ortadadır. Bu durumda Sayıştay Başkanının konu ettiği 531 ek istihdamın 2008 mayıs ayına kadar CTP-ÖRP ve müteakiben UBP döneminde yapıldığı ortadadır. Haziran 2006 tarihine kadar Lefkoşa Belediyesinde çalışan partililerimizin sayısı sadece ondört kişidir. Bu rakamın toplam nüfus içerisinde kabul edilebilir bir rakam olduğu açıktır. UBP üyesi olan ve UBP’nin 12 Lefkoşa Belediyesi Meclis üyesinden bir tanesi olan sayın Meriç Erülkü isimli şahsın Lefkoşa Belediyesinde yaşananlarla ilgili kendinden menkul değerlendirmelerini bir süreden beri sabırla izlemekteyiz.

 

Lefkoşa Belediyesinde yaşananlarla ilgili olarak kendi kendisini bilirkişi ilan eden sözkonusu şahsın gerçeklerden ne kadar kopuk olduğu yukarıda yaptığımız açıklama ile sabittir. Demokrat Parti olarak ne sayın Meriç Erülkü’nün sensasyon amaçlı UBP borazanlığı feveranlarına ne de onunla Lefkoşa Belediyesi ile ilgili olarak tartışacak hiç bir şey görmüyoruz. Belediye Meclis çoğunluğunu ve nisabı elinde bulunduran UBP’li üyelerin başkalarını suçlayacaklarına görevlerini yapmalarını tavsiye ederiz.

 

Bengü Şonya

Genel Sekreter

DP Basın Bürosu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ŞEREF VE MUTLULUK GÜNÜ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık