Ana Sayfa Gündem ESKİ BAKANIN EVİNİ SOYAN HIRSIZA 2 YIL HAPİS

ESKİ BAKANIN EVİNİ SOYAN HIRSIZA 2 YIL HAPİS

Sami Dayıoğlu’nun evine girerek ne bulduysa çaldıktan sonra kayıplara karışan ve geçtiğimiz Ekim ayında yasa dışı bir şekilde ülkeye giriş yaparken yakalanan Roman Bazarov hakkındaki dava karara bağlandı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2018 Salı 09:39
ESKİ BAKANIN EVİNİ SOYAN HIRSIZA 2 YIL HAPİS

Lefkoşa'da bir yıl önce Sami Dayıoğlu’nun evine girerek ne bulduysa çaldıktan sonra kayıplara karışan ve geçtiğimiz Ekim ayında yasa dışı bir şekilde ülkeye giriş yaparken yakalanan Roman Bazarov hakkındaki dava karara bağlandı. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde , “ev açma, ikametgâhtan sirkat, mülke tecavüz, kasti hasar ve ateşli silah ve patlayıcı madde tasarruf, taşıma” suçlarından yargılanan Roman Bazarov, 2 yıl hapis cezası aldı.


Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda okunan karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.
Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini belirtti.


Alev Ulunay Hüdaverdi, ev açma suçunun 7 yıla, ikametgâhtan sirkat suçunun 5 yıla, mülke tecavüz suçunun 2 yıla, kasti hasar suçunun 3 yıla, kayıtsız ateşli silah ve patlayıcı madde tasarruf, taşıma suçlarının ise 7 yıla kadar hapis cezası öngören ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yaptı.
Sanığın mahkûm olduğu suçların yaygın olduğuna değinen Hüdaverdi, emarelerin bir kısmının bulunamamasını sanığın aleyhine değerlendirdiklerini belirtti. Hüdaverdi, vahamet arz eden suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti. Hüdaverdi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendirerek, sanığa oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

(STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık