Ana Sayfa Kültür & Sanat Esnaf ve üretici Mağusa Bandabuliya'da toplandı

Esnaf ve üretici Mağusa Bandabuliya'da toplandı

Mağusa Suriçini canlandırmaya yönelik Second Projesi uzmanlarınca yürütülen çalışmalar çerçevesinde Mağusa Bandabuliyası’nda bölge esnafının yerel ürün kullanımını artırmayı hedefleyen geniş kapsamlı bir toplantı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 07:25
Esnaf ve üretici Mağusa Bandabuliya'da toplandı

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Esnaf ve Zanatkar Odası – Sanayi Odası ve Second Proje yetkililerinin bölgenin ticari aktivitesini artıracak görüş düşünce ve önerilerinin yer aldığı sunumlar yaptıkları toplantı, katılımcı üretici ve esnafların ortaya öneriler  koymasıyla tamamlandı.

 

Girişimcilik eğitimleri ve danışmanlık hizmetlerini adanın her yerine götürerek girişimcileri desteklemeye devam eden SECOND Projesi’nin Haziran 2012’de başlattığı Mağusa Suriçi’ne ekonomik aktivite kazandırma çabalarının ikinci etabını oluşturan toplantıda sunum yapan uzmanlar şunlar:

 

“Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Kobigem Temsilcisi: Ebru Kaptan Sertoğlu


KTEZO Temsilcisi: Ersun Aytaç


Sanayi Odası Temsilcisi: Leyla Mahrum


SECOND Projesi KOBİ ve İletişim Uzmanı: Selen Mesutoğlu Altan

 

SECOND Projesi Ofis Yöneticisi ve Yerel Uzman: Derya Tangül ”

 

Toplantıya katılan bölge esnafı ilgili bakanlıklar, acenteler ve rehberlerin bölgeye daha fazla turist akışı için koordineli çalışmasını, belediye, esnaf odaları ve şehir planlamanın bölgenin ekonomik aktivitesini artırmaya yönelik alt yapı eksikliklerinin tamamlanmasında aktif olmasını istedi. Yerel ürün üreticileri de esnafın talepelerini netleştirmesi, kamunun da yerel üretimde hammade, vergi ve fonları azaltarak fiyat rekabetine olanak tanıması gerektiği üzerinde durdular.

 

Bu çalışmaların ardından yakın bir gelecekte Suriçi’ne yeni bir imaj kazandırılmasına yönelik atölye çalışması planlanıyor. Bu çalışmada turist, öğrenci ve yerli halkı Suriçi’ne çekecek tanıtım çalışmaları üzerinde durulacak.


AB fon destekli Second Projesi, bu yılın yarısından itibaren el attığı Mağusa Suriçi’ni canlandırma projesini yıl sonundan önce tamamlamayı hedefliyor.

 

LHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“KİTAP SEVGİ GÜNÜ”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık