Ana Sayfa Yurt Evdeki altınları sildi süpürdü

Evdeki altınları sildi süpürdü

Kardeşi ve yengesinin yurtdışına gitmesini fırsat bilerek, evdeki altınları sildi, süpürdü.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 08:45
Evdeki altınları sildi süpürdü

Hasan ÇAĞDA

 

Kardeşi ve eşinin yurt dışında olmasını fırsat bilerek 26 Ekim 2012 tarihinde evine giren ve 14 bin 500 TL değerindeki muhtelif ziynet eşyasını çaldığı iddia edilen zanlı Mehmet Aslantekin aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Zanlının ilk önce annesinin evinden kardeşine ait yedek anahtarı aldığı ve böylelikle kolayca ana kapıdan içeriye girebildiğini söyleyen yetkililer, zanlı Mehmet Aslantekin’in çaldığı mücevherleri Girne ve Lefkoşa’da farklı tarihlerde kuyumculara sattığını belirlediklerini vurguladı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Damla Güçlü ve zanlı Mehmet Aslantekin şahsen hazır bulundu.


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde polis memuru olarak görev yapan ve meselenin tahkikatını yürüten Tural Güneralp, iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Polis memuru Tural Güneralp, Gönyeli’de sakin zanlı Mehmet Aslantekin’in 28 Ağustos ile 19 Kasım 2012 tarihleri arasında Lefkoşa’da meydana gelen “ev açma ve sirkat” meseleleriyle methaldar olduğunu söyledi.

 

Evde altın bırakmadı

 

Güneralp, zanlı Mehmet Aslantekin’in 26 Ekim 2012 tarihinde saat 14.00 sıralarında Lefkoşa’da Güven 8 Apartmanı Daire 6’da sakin Nevzat Aslantekin’e ait ikametgahın batıya bakan kapalı ve kilitsiz ana giriş kapısını, önceden annesinin ikametgahından aldığı evin yedek anahtarı ile açıp içeriye girdiğini ifade etti.


Tural Güneralp, zanlının toplam değerleri 14 bin 500 TL olan 36 adet çeyrek cumhuriyet altını, 6 adet tam cumhuriyet altını, 14 ayar halka motifli altın erkek kolyesi, 1 adet halka motifli altın erkek künyesi, 2 adet yaprak motifli üzerinde taşları bulunan altın küpeler, 1 adet yaprak motifli altın kadın kolyesi, 1 adet yaprak motifli üzerinde taşları bulunan kadın künyesi, 1 adet 22 ayar altın kadın künyesi ve 2 adet 22 ayar birbiri üzerine geçirilmiş burma altın bilezikleri sirkat ettiğini söyledi.


Müşteki Nevzat Aslantekin ile eşi Ayşe Aslantekin’in 19 Kasım 2012 tarihinde olayı polisin bilgisine getirmesi üzerine soruşturma başlatıldığını kaydeden Tural Güneralp, 25 Kasım 2012 tarihinde şüpheli görülen zanlı Mehmet Aslantekin’in şubeye celp edildiğini belirtti.

 

Kardeşi ve yengesi yurtdışında iken

 

Zanlı Mehmet Aslantekin’in yapılan sorgusunda cürümü 26 Ekim 2012 tarihinde kardeşi ve eşinin yurt dışında olduğu sırada gündüz vakti işlediğini itiraf ettiğini vurgulayan polis memuru Güneralp, zanlının ayni gün tutuklandığını belirtti.


Zanlının verdiği gönüllü ifadesinde sirkat ettiği takıları olay tarihi ile kasım ayı arasında farklı tarihlerde Girne ve Lefkoşa’da faaliyet gösteren kuyumculara sattığını belirttiğini dile getiren Güneralp, tahkikatın devam ettiğini ve aranmakta olan emarelerle alınması gereken ifadeler olduğunu vurguladı.


Zanlının serbest kalması halinde alınacak ifadeler ve aranmakta olan emarelere etki etme olasılığı bulunduğunu söyleyen Güneralp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı Mehmet Aslantekin’in 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Tahkikatın devam ettiğine bulgu yapan Yargıç Hale Ahmet Raşit, zanlı Mehmet Aslantekin’in tahkikat amacıyla 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık