Ana Sayfa Ekonomi Evlilik sayısına sınır geliyor

Evlilik sayısına sınır geliyor

Rusya’da bir kişinin en fazla 3 kez evlenmesine izin verilecek.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2013 Cumartesi 21:08
Evlilik sayısına sınır geliyor

Rusya’da hazırlanan yeni yasa tasarısına göre bir kişinin en fazla 3 kez evlenmesine izin verilecek.

Sık boşanmaların önüne geçmek için planlanan tasarının yasalaşması durumunda, dördüncü ve üzeri evlilikler ise mahkeme kararı ile ancak mümkün olabilecek.

Konuyla ilgili yasa tasarısı Rus milletvekili Elena Mazlina tarafından, Rusya Devlet Duma’sı Kadın, Aile ve Çocuk komisyonuna kısa bir süre içinde sunulacak.

Basına açıklamada bulunana Mazlina, tasarının toplumda aile, evlilik ve boşanmaların azalmasını sağlamak için oluşturulduğunu söyledi. Mazlin, hazırlanan yasa tasarısı sayesinde, 3 veya daha fazla sayıda evlenenlerin tekrar evlenmelerinin önüne geçileceğini kaydetti.

Rus milletvekili, ayrıca, dört veya dörtten daha fazla evlilik için ise, mahkemeye geçerli bir mazeret sunulması halinde izin verilebileceğini vurguladı.

Tasarıya karşı çıkan milletvekilleri de seslerini yükseltmeye başladı. Twitter’dan açıklama yapan Duma milletvekili Elena Batalina, durumu “Tuhaf ve çıkmaz bir sokak” olarak değerlendirdi ve kimlerin tasarıya destek vereceğini merak ettiğini söyledi.

Tasarıya göre, yakın akraba ve evlat edinenlerin evlat edindikleriyle evlenmesi yasaklanıyor. Ayrıca, psikolojik olarak evlenme ehliyetine sahip olmayanların aile kurmasına izin verilmiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık