Ana Sayfa Yurt Eylem hazırlığı

Eylem hazırlığı

Ticaret Odası protokole destek verdi, çok sayıda örgüt tepki gösterdi Müteahhitler öfkeli...

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 09:03
Eylem hazırlığı

Hükümetin Ankara’da imzaladığı ekonomik protokole Ticaret Odası destek verirken, Müteahhitler Birliği, İnşaat Taşeronları, Kamu Sen, Hür İş,  CTP ve BKP tepki ortaya koydu. CTP ile KTAMS buluşmasında ise eylem hazırlıkları üzerinde duruld. Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, ekonomik programın uygulanmaması için mücadele edeceğini açıkladı. Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, 2013-2015 Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü’nün uygulanmasına seyirci kalmayacaklarını, diğer sivil toplum örgütleriyle de istişare ederek her türlü mücadeleyi yapma kararı aldıklarını açıkladı.


Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, yaptığı yazılı açıklamada, başta yeni Merkezi Cezaevi Projesi ve Karayolları Master Plan Uygulama Projeleri olmak üzere protokol kapsamı süresince yapılacak yatırım projelerini Ankara’da ihale etmeyi taahhüt ettiği gerekçesiyle protokole imza koyan Başbakan İrsen Küçük’ü kınadı.


Birlik, 2013-2015 Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü’nü kendilerinin de herkes gibi basın yoluyla öğrendiklerini belirterek, ekonomik konularda söz sahibi 180 kuruluştan fikir aldıklarını açıklayan Küçük’ün neden kendilerinden görüş almadığını protokolü görünce anladıklarını savundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık