Ana Sayfa Yurt Eylem planı hazırladılar

Eylem planı hazırladılar

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu, bölgeye yeni ve tam donanımlı hastane yapılmasını istiyor.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 14:40
Eylem planı hazırladılar

Güren TİLKİ

 

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şinasi Özdeş, Güzelyurt merkezine tam teşekküllü bir hastane yaptırılmasını istediklerini ve bunun gerçekleştirilmemesi halinde hazırladıkları eylem planını uygulayacaklarını açıkladı.


Özdeş, geçmiş ve şimdiki hükümetler nezdinde yıllardır Güzelyurt’a tam teşekküllü bir hastane yapılması için girişimlerde bulunduklarını belirterek bu girişimlerinin tam sonuç alınıncaya kadar süreceğini ifade etti.


Geçmiş sağlık bakanının bölgeyi ziyaretinde yer bulunması halinde Güzelyurt’a 60 yataklı tam donanımlı hastane yapılması için 2013 bütçesinden para ayıracağı sözünü verdiğini anımsatan Özdeş, kendilerinin 16 dönümlük bir arazi tespit ederek ilgili bakana sunduğunu söyledi.


Özdeş, Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu’nun Cengiz Topel Hastanesi’ni Güzelyurt’a taşıyacağı şeklindeki beyanatı sonrasında Lefke halkının tepkisini ortaya koyduğunu anımsatarak “Platform olarak, ne Cengiz Topel Hastanesi’nin Güzelyurt’a taşınması için ne de başka bir girişimimiz olmamıştır. Biz Güzelyurt halkı olarak merkezimizde tam donanımlı bir hastane yapılmasında ısrarlıyız. Bu bizim en doğal hak ve talebimizdir. Bakanlıktan bunu bekliyoruz. Güzelyurt’a hastane yapılması yönündeki amacımıza ulaşmak için sürekli eylem planı hazırladık. Gerekirse uygulamaya koyacağız” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık