Ana Sayfa Teknoloji Facebook Twitter'a ait herşeyi sildi

Facebook Twitter'a ait herşeyi sildi

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, Twitter'a öyle büyük bir darbe vurdu ki.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 10:37
Facebook Twitter'a ait herşeyi sildi

Facebook'un Nisan ayında satın aldığı Instagram, dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter ile ortaklığını sonlandırmasının ardından, Twitter'a ait tüm içerikleri bünyesinden sildi.



Böylelikle twitter üzerinde İnstagram aracılığı ile paylaşılan tüm resimler de ortadan kaybolmuş oldu...



Teknoloji dünyasına geçtiğimiz hafta düşen ve milyonlarca kullanıcıda hayal kırıklığı yaratan Twitter-Instagram ayrılığı, resmen tamamlandı.




Facebook da Instagram gibi Twitter içeriğini sayfasından kaldırdı. Bundan böyle Facebook kullanıcıları sayfalarında paylaştıkları Twitter mesajlarında Instagram ile düzenledikleri fotoğraflarını koyamayacak.



TWITTER'DAN AÇIKLAMA Twitter, Facebook ve sahibi olduğu Instagram'ın tek taraflı ve ani bir şekilde kendisiyle olan bağını koparması üzerine, sayfasında yaşanan değişikliğe yönelik bir açıklama yaptı:



"Instagram, Twitter ile fotoğraf paylaşımı özelliğini kaldırdı. Sonuç olarak, fotoğraflar artık tweet'lerde ve foto galerilerde belirmiyor. Hala Instagramfotoğraflarına tweet ile bağlantı koyabiliyor olmanıza rağmen, fotoğraflar Twitter'da görülmüyor."



Facebook da konu hakkında açıklama yaparak, Twitter ile Instagram ayrılığının "fotoğraf paylaşımı konusunda alınan yeni kararlardan kaynaklandığını" belirtti. Instagram CEO'su Kevin Systrom, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Twitterortaklığının bitmesinin en büyük nedeninin, "fotoğraflarının Twitter'da değil internet sayfalarında görülmesini istemeleri" olduğunu söylemişti.



Mobil bir uygulama olarak doğan Instagram, Kasım ayının başında web sayfasını açarak internete adım atmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HAFIZADAKİ İLK ANI KURGU OLABİLİR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık