×
Yaşam
Facia ucuz atlatıldı!
24 Kasım 2019 Pazar 12:05

Gemikonağı’nda çarpışma sonucu iki kişi yaralandı

Gürsel Karagözlü

Gemikonağı’nda meydana gelen çarpışmada iki kişi yaralandı.

Gemikonağı’nda Ankara sokaktan Şehit Necdet Levent sokağına doğru GD 544 plakalı salon araba ile yokuş aşağı inen 23 yaşındaki Ozan Umurtağ, sokak girişine kavşakta beklemeden dikkatsiz bir şekilde giriş yaptı ve karşı taraftan gelen 20 yaşındaki Can Karakuş’un kullandığı EE 044 plakalı arabaya çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araba, yolun karşısında bulunan otobüs durağına girdi.

Çarpma sonucunda iki arabanın da sürücüsü yaranarak Cengiz Topel Hastanesine götürüldü.

EE 044 plakalı araç sürücüsü hafif yaralandığından taburcu olurken GD 544 plakalı araç sürücüsü boyun ve başından yaralandığından müşahede altına alındı.

Öğrenci durağında facia ucuz atlatıldı

GD 544 plakalı aracın çarptığı yolcu durağı Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencilerinin otobüs bekleme durağı olmasından durakta her saat öğrenci bulunmakta… Çarpışmanın hemen öncesinde öğrencilerin otobüse binerek duraktan ayrılmaları olası bir faciayı önlemiş oldu.

Bölge sakinleri, yıllar önce asker tarafından yapılan bu durağın yokuşun tam karşısında olmasının çok yanlış olduğunu geçmiş yıllarda da yokuş aşağı inen araçların bu durağa çarptıklarını söyleyerek yetkililerin durağın yerinin değiştirilmesi gerektiğini ve can kaybının olmamasını istediklerini söylediler.

Çarpışma ile ilgili Lefke Polis Karakolu görevlileri soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı