Ana Sayfa Gündem Faiz ve mazbata mağdurlarına müjde

Faiz ve mazbata mağdurlarına müjde

Faiz Mağdurları Derneği Başkanı Bulut Akacan, tüm faiz ve mazbata mağdurlarına ‘Mazbata ve af yasası’nın önümüzdeki hafta Perşembe günü Cumhuriyet Meclisi’nin gündemine alınarak görüşülmeye başlanacağı müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 17:36
Faiz ve mazbata mağdurlarına müjde

Kıbrıs Postası – Abbas ELMAS


"Mazbata ve af yasası" dün akşam oy çokluğu ile Cumhuriyet Meclisi’nde kabul edildi. Yasayla ilgili görüşmeler ise önümüzdeki hafta Perşembe günü meclisin gündemine alınarak görüşülmesi bekleniyor. ‘Mazbata af yasası’nın ilk edinilen bilgilere göre 2013 yılı 31 Ekim tarihine kadar olacak olan mazbataları da kapsayacağı belirtiliyor.

 

"UZUN SÜREN ÇALIŞMALAR SONUÇ VERDİ"


Faiz Mağdurları Derneği Başkanı Bulut Akacan Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada, Faiz Mağdurları Derneği, Genel Kordinatör Kazım And, meclis alt komitesi başta Maliye Bakanı Ersin Tatar olmak üzere, Hukuk Komitesi Başkanı Mehmet Tancer, Başsavcı Mahmut Atakara, Hapisane Müdürü Salahi Hoca ve Başbakanlık Ekonomi Misteşarı Ömer Köseoğlu ve bürokratlarla haftalardır görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Yüksek Mahkeme Başkanı Taner Erginel’in hazırladıığı ‘Mazbataya af yasası’nın bu güne kadar geldiğini ve 31 Ekim 2013 tarihine kadar olacak olan tüm mazbatalara af getirildiğinin müjdesini verdi.

 

YASA OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ


‘Mazbata af yasası’nın ivedilikle mecliste görüşülmesi için dün akşam mecliste oy birliği ile kabul edildiğini ifade eden Bulut Akacan, bu Perşembe Cumhuriyet Meclisi’nde oturum olmayacağı için, konunun önümüzdeki hafta Perşembe günü Cumhuriyet Meclisi’nde görüşülerek yasalaştırılacağını kaydederek, tüm faiz ve mazbata mağdurlarına müjdeli haberi iletti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HOLİGANLAR MAHKEMEDE

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık