Ana Sayfa Eğitim Fazıl Küçük, Yakın Doğu Koleji'nde anıldı

Fazıl Küçük, Yakın Doğu Koleji'nde anıldı

Kıbrıs Türk Halkının Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, ölümünün 33'üncü yılında Yakın Doğu Koleji’nde anıldı.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2017 Salı 15:06
Fazıl Küçük, Yakın Doğu Koleji'nde anıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, 7E sınıfı öğrencilerinden Emine Haloğlu’nun Dr. Küçük’ü anlatan konuşması ile devam ettiği belirtildi.

Sunuculuğunu 7C sınıfı öğrencilerinden Hatice Arifoğlu’nun yaptığı törende, 6. ve 7.sınıflardan oluşan öğrencilerin gerçekleştirdiği “Liderimiz Dr. Fazıl Küçük” oratoryosu da  büyük beğeni topladı.

Vatan ve Bayrağa Sahip Çıkma Mesajı Verildi

Törende konuşan Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan,  Kıbrıs Türk mücadele tarihinde bağımsızlığı için varını yoğunu ortaya koyan, mücadeleden yılmayan,  Kıbrıs Türk Toplumu’nun yüreğinde ölümsüzleşen Dr. Fazıl Küçük’ü sevgi ve saygıyla andığını belirtti. Dr. Küçük’ün bu ülke için yaptığı fedakarlıklardan bahseden okul müdürü Arkan, Müftülük makamının tekrar oluşturulması ve adaya Türk mührünü vuran Vakıflar İdaresinin İngiltere tarafından Kıbrıslı Türklere devredilmesinin onun çabalarıyla olduğunu anlattı. Arkan, Dr. Fazıl Küçük’ün 1963 Rum saldırılarının başlamasıyla Türklerin oluşturduğu ayrı yönetimde de liderlik yaptığını ve yol gösterdiğini sözlerine ekledi.

Arkan sözlerinin sonunda öğrencilerine, kendilerine düşen en önemli görevin aydınlık yarınlara milli birlik ve beraberlik duygusu içerisinde yürümek olduğunu, vatanımıza ve bayrağımıza sonuna kadar sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık