Ana Sayfa Dünya FETÖ'nün 4 okulu kapatıldı

FETÖ'nün 4 okulu kapatıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan lisedeki öğrencilerin başka bir okula yerleştirilmesini sağlamak için Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde nakil komisyonu kurulduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2017 Perşembe 11:27
FETÖ'nün 4 okulu kapatıldı
FETÖ ile irtibatlı 4 okul kapatıldı Milli Eğitim Bakanlığınca, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ankara'da 2, Hatay ve İzmir'de birer olmak üzere 4 okul hakkında kapatma kararı verildi.İzmir  İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi,  FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan lisedeki öğrencilerin başka bir okula  yerleştirilmesini sağlamak için Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde nakil  komisyonu kurulduğunu söyledi.    

MEB tarafından yürütülen  soruşturma kapsamında FETÖ ile irtibatı tespit edilen okullara yönelik kapatma  kararı verildi.   Buna göre, Özel Ankara Bahar İlkokulu, Özel Ankara Bahar Ortaokulu,  Hatay Özel Morbir Anaokulu ve İzmir Özel bornova Umut Temel Lisesi, FETÖ/PDY  soruşturması kapsamında kapatıldı.

 

 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet  Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında kapatılan Özel Umut Temel  Lisesindeki öğrenciler başka okullara yerleştirilecek. 

  ÖĞRENCİLER BAŞKA OKULA YERLEŞTİRİLECEK!

İzmir  İl Milli eğitim Müdürü Ömer Yahşi,  FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan lisedeki öğrencilerin başka bir okula  yerleştirilmesini sağlamak için Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde nakil  komisyonu kurulduğunu söyledi. Kapatılan okuldaki öğrencilerin bu komisyona başvurması gerektiğini  ifade eden Yahşi, "Öğrenciler, temel eğitimden ortaöğretime geçerken girdikleri  sınavda aldıkları puana göre devlet okullarına yerleştirecek. Hiçbir öğrenci  mağdur olmayacak." dedi Bornova ilçesindeki Özel Umut Temel Lisesi dün, FETÖ/PDY soruşturması  kapsamı ve ilgi yasa uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile kapatılmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

İTALYA'DA GECE KULÜBÜNDE İZDİHAM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık