Ana Sayfa Spor Futbol Fed. Başkanı Sertoğlu: "Ben FIFA’ya bakarım!"

Futbol Fed. Başkanı Sertoğlu: "Ben FIFA’ya bakarım!"

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, KOP’un yaptığı oylamalı toplantının niyetinin, baskı yaratmak olduğunu söyledi ve ekledi:

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2013 Çarşamba 08:29
Futbol Fed. Başkanı Sertoğlu:

Kıbrıs Futbol Federasyonu’na (KOP) bağlı kulüplerin yaptıkları bir toplantıda Zürih’teki taslak metne onay verdiği yönünde Rum basınında çeşitli haberler çıkması üzerine Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu gazetemize oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Rum basını KOP’un anlaşmayı onayladığını duyurdu

Gazeteler KOP-KTFF anlaşmasının KOP’un Limasol’daki futbol kulüpleri yetkilileriyle gerçekleştirdiği toplantıda yapılan gizli oylamayla 12 olumu, 2 olumsuz ve 3 çekimser oyla onandığını yazarken, şu başlıkları atmıştı: Alithia: “Gizli Evet”. Haravgi: “Zürih anlaşması onaylandı”. Simerini: “KOP Genel Kurulu 5 Kasım anlaşmasını onayladı”. Fileleftheros: “KOP Genel Kurulu Zürih anlaşmasını onayladı”.

 

Sertoğlu: Bizi zora sokma çabası ise beyhudedir
  

Son günlerde KOP ekseninde yaşanan bu ilginç gelişmeyle ilgili Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, bu tip girişimlerin baskı unsuru yaratmakla ilgili olduğunu söylerken, bu oyuna gelmeyeceğini çünkü imzaladıkları taslak metnin 7.maddesinde eşzamanlı genel kurul yapılacağının açıkça yazılı olduğunu aktardı.

KOP Başkanı Costas Koutsokoumnis’in basında yer alan açıklamalarının Zürih’teki tavırları ile hiç uyuşmadığını, dolayısı ile kendisinin ağzından duymadan inanmayacağını belirten Sertoğlu, “Umarım bu açıklamalar ve toplantılar bizi zora sokma veya köşeye sıkıştırma niyeti ile yapılmıyordur. Çünkü beyhude bir çaba olur” dedi.

“Görüşme tutanaklarını elime geçince açıklayacağım”

Son günlerde yaşanan bu ilginç gelişmeleri kendisinin de takip ettiğini, ortaya çıkan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için FIFA’dan görüşme tutanaklarını istediğini ve bu tutanakları eline ulaştığı zaman kamuoyuna açıklayacağını ifade eden Sertoğlu, “Böylece hem bizim kulüplerimiz, hem de KOP’a bağlı kulüpler ne konuşulduğunu öğrenecek. Herkesin konuşulanları bire bir bilme hakkı var” dedi.

Kararlı ifadelerini sürdüren Sertoğlu, kimsenin sürecin gidişatından endişe etmemesini isteyerek, hedeflerinin gençlerin önünü açmak olduğunu, bu noktada yapıcı davrandıklarını belirtti.

“Parametrelerin altı doldurulacak. Bunu ben değil FIFA Başkanı söyledi”
  

Rum kulüplerinin resmi olmayan bir toplantıda çıkan evet kararını değerlendiren Sertoğlu, “Olumlu bir şey de nereye evet dedikleri önemli. Çünkü daha parametrelerin altı doldurulacak.” dedi.

  

Parametrelerin altının doldurulması noktasında Koutsokoumnis’in “müzakere etmeyeceğiz” sözünü hatırlattığımız Hasan Sertoğlu yine çarpıcı bir açıklama yaparak, “Doldurulur mu diye bir şey yok, doldurulacak. Parametrelerin altının doldurulacağı sözü benim değil, FIFA Başkanı Blatter’in sözüdür. Benim keyfime veya Koutsokoumnis’in keyfine kalmış bir şey değildir” diyen Sertoğlu, kendisinin FIFA’nın söylediğine baktığını, bu yüzden de daha fazla açıklama yapmadan müzakerelere hazır şekilde beklemeyi tercih ettiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık