Ana Sayfa Yurt Garanti Bankası eski müdürü mahkemede

Garanti Bankası eski müdürü mahkemede

Bankadan aldığı 6 milyon lira ile kayıplara karışıp, sonra yakalanan Lefkoşa Şube Müdürü Mahmut Karımış ‘zimmet’ suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 15:14
Garanti Bankası eski müdürü mahkemede

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mahmut Karımış, tutuksuz sanıklar Emine Bağıt, Celal Doğan ve taraf avukatları katıldı. Sanık Mahmut Karımış mahkemede verdiği ifadesinde 20 yıldır aynı bankada çeşitli görevlerde çalıştığını son olarak bankanın Lefkoşe Şubesine müdür olarak atandığını belirtti. Yine bu şekilde 24 Temmuz 2012 günü para getirmek için Garanti Bankası’nın Atatürk Havalimanı Şubesi’ne gittiğini belirten Karımış, “1,5 milyon Euro, 3 milyon 200 bin lira olmak üzere toplam 6 milyon 200 bin lira aldım. Havalimanında yemek yerken bankanın insan kaynaklarından bir telefon geldi ve artık Kıbrıs’ta görev yapamayacağımı ve Kıbrıs’taki görevime son verildiğini belirttiler. Ben de bunun duyunca şoka girdim. Ve o an ne yaptığımı bilmeden, belki de bilinçaltı olarak, bu para zaten Kıbrıs’ta kendi topladığımız mudilerin parası olduğundan belki de onların bir zarara uğramama açısından Lefkoşa’ya geri dönmemem kararı aldım.

 

Çok yakın arkadaşım Celal Doğan’ı arayarak bana bir otel ayarlamasını söyledim. Para ile birlikte otele gittim. Doğan’a valizin içinde olan paranın bir kısmını teslim ettim. Ancak valizin içinde kıymetli eşyalarım olduğunu, bir süre kendisinde kalmasını istedim. Para olduğunu söylemedim” dedi. Yine aynı şekilde Emine Bağıt’ında çok eski bir arkadaşı olduğunu belirten Karımış, “arkadaşım İstanbul’a gelip gidişlerinde kalmam için bana evinin anahtarını verdi. Daha sonra otelden çıkıp arkadaşım Bağıt’ın evine gittim. Arkadaşım Bağıt evde yoktu. Bende paranın bir kısmını burada bırakarak otele geri döndüm. Daha sonra otel odasında yakalandım. Paranın tamamını iade ettim. Yaptığımın hatalı bir iş olduğunu şuanda daha iyi anlıyorum” dedi.

 


Mahkeme sanık Mahmut Karımış’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık