Ana Sayfa Yurt Garanti'den İngiltere atağı

Garanti'den İngiltere atağı

Garanti Bankası dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 2011 yılında aldığı 1 milyar 300 milyar doları tutarında sendikasyon kredisi imzaladı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 10:12
Garanti'den İngiltere atağı

Londra’nın ünlü otellerinden Claridges’de imzalanan kredi anlaşmasında Garanti Bankası 1.1 milyar dolar sendikasyon. Kredisini en düşük maliyetli işlemini gerçekleştirdi. Muzuho corporote bank limitedin koordine ettiği ve 18 ülkeden 37 bankanın katılım gösterdiği işlem 308’5 milyon ABD Doları ve 615’5 milyon euroluk iki dilimden oluştu.


Kredinin imza töreninde Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, ekonomi müşaviri Coşkun Cangöz, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen, Yardımcısı Ali Fuat Erbil ve Londra Temsilcisi Nihan Turgay katıldı. İmza töreninde açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen, Garanti Bankası’nın yüzde 110 seviyesinde yenilenen işlemle sendikasyon kredilerindeki uzmanlığını bir kez daha gösterdiğini söyledi. Özen, “Türk bankaları tarafından 2012 yılında gerçekleştirilen en uygun maliyetli sendikasyon kredisini temin ederek yurt dışı borçlanma yaratma konusunda başarılarına bir yenisini ekledi. Bu gurur verici tabloyu büyüme odaklı stratejimize güçlü uluslararası bankacılık ağımıza, deneyimli ekibimize ve potansiyel iş alanları yaratmadaki kabiliyetimize borçluyuz. Sektörün öncü bankası olarak uluslararası piyasalarda tercih edilen kurum olma özelliğimizi koruyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık