Ana Sayfa Spor GAÜ Ailesi, Cumhuriyet için koştu

GAÜ Ailesi, Cumhuriyet için koştu

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet koşusu Kıbrıs yerleşkesi Girne Kampüs’te gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2015 Perşembe 11:18
GAÜ Ailesi, Cumhuriyet için koştu

Bu yıl 5.ncisi düzenlenen koşuya destek veren Atletizm Federasyonuna yarış sonunda GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Olgun Çiçek tarafından teşekkür plaketi verildi. Girne çevre yolundan başlayıp GAULympic’te sona eren 4 km’lik koşuya 100’den fazla kişi katıldı.

GAÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada bu yıl 10.’su düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet koşusuna genç yaşlı ve çeşitli uyruklardan birçok kişi ve GAÜ Çetinkaya Spor Kulübü Sporcularının ilgi gösterdiği belirtilirken, destekleri için KKTC Atletizm Federasyonuna da teşekkür edildi.

GAÜ 29 Ekim Cumhuriyet Koşusu sonunda dereceye girenlere ödülleri Atletizm Federasyonu Başkanı Mustafa Geceyatmaz, GAÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Türkay Akpınar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Karakartal ve Spor Koordinatörü ve BESYO Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Muzaffer Doğgün tarafından ödüller sahiplerine verildi.

KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Bilbay Geceyatmaz yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi;

“Öncelikle herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. GAܒyü de böylesi önemli bir günde böyle bir organizasyon yaptıkları için kutluyorum. Biz de Atletizm Federasyonu olarak her zaman bu tip organizasyonların yanındayız. Bizim amacımız atletizmin bölgelere yayılması ve bizden yardım bekleyen, organizasyonlara destek vermek” dedi.

GAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Karakartal yapmış olduğu açıklamada,

“ Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92.yıl dönümünde KKTC’de yıllardır olduğu gibi bir Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz. GAÜ her yıl olduğu gibi bu yıl da bu anlamlı günde 29 Ekim Cumhuriyet Koşusunu düzenleyerek, hem Kıbrıs Türkleri’nin Anavatan Türkiye’ye olan sevgisini gösterdi hem de sporla gençler arasındaki o kopmaz bağı ve sporun hem milli hem de evrensel yönünü göstermiş oldu. Ben Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine sporu tavsiyesini, zeki, çevik ve ahlaklı sporcu idealini hatırlatıyorum. Gençlerimiz de bu yolda gidiyor” dedi.

GAÜ Spor Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ferit Acar açıklamasında,

“Bugün çok anlamlı bir günü kutluyoruz. Cumhuriyet kolay kazanımlarla elde edilmiş bir şey değil. O yüzden zor elde ettiğimiz bu günü korumamız çok önemli. Sportif etkinlikler bunlardan bir tanesi. Çünkü baktığımız zaman diğer ülkelerde hala spor yapamayan bayanlar ve bir sürü kitlenin spor yapamadığı hatta böyle sosyal kültürel etkinliklere katılamadığı bir ortamda Cumhuriyet’in ve Cumhuriyet kuşaklarının böyle etkinliklere katılması ayrıca bir anlamlı. İnşallah başka etkinliklerle de böyle olayları destekleyeceğiz” dedi.

Spor Koordinatörü ve BESYO Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Muzaffer Doğgün açıklamasında,

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. Yılını kutlamak için Cumhuriyet Koşusunu her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenledik. Bununla gurur duyuyoruz. Özellikle Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcımız ve Çetinkaya Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Sn. Asım Vehbi’ye ve antrenörü Hasan Vatansever’e de gençleri yarışa teşvik ettiği için teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimiz tüm halkımıza kutlu olsun” dedi.

Dereceye giren yarışmacılar ise şunlar oldu:

16 – 25 Yaş Erkekler

1 – Veli Atikoğlu

2 – Esat Bozbay

3 – Tuncay İbrahimzade

16 – 25 Yaş Kızlar

1 – Anastasia Alykytiuk

2 – Carla Muti

3 – Tülay Kuruçolak

25 – 40 Yaş Erkekler

1 – Utku Hamamcıoğlu

2 – Ahmet Bolayır

3 – Ömer Aydın

44 – 55 Yaş Erkekler

1 – Yıldıray Keklik

2 – İbrahim Azkal

3 – Mustafa Ferit Acar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık