Ana Sayfa Yurt Gazimağusa limanı için projeler yürürlükte

Gazimağusa limanı için projeler yürürlükte

Saner, Gazimağusa Limanı’nda liman işçileri ve limanda faaliyet gösteren işverenlerle bir araya geldi. Bakan Saner, limanın gelişimi ve değişimi için projelerinin yürürlükte olduğunu vurguladı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 16:30
Gazimağusa limanı için projeler yürürlükte

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Gazimağusa Limanı’nda liman işçileri ve limanda faaliyet gösteren işverenlerle bir araya geldi. Bakan Saner, limanın gelişimi ve değişimi için projelerinin yürürlükte olduğunu vurguladı.

 

Bakanlıktan verilen bilgiye göre Bakan Saner ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Gazimağusa Limanı’nın ülkenin ekonomik gelişimi açısından da büyük önem taşıdığını belirterek, bunun için gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlamak için projeler üretildiğini vurguladı.

 

Limanların faaliyetlerini eksiksiz sürdürebilmesi için deneyimli liman işçilerinin önemine değinen Saner, KKTC’nin bu açıdan şanslı olduğuna işaret etti.

 

Saner şöyle konuştu:

 

“Gazimağusa Limanı, ülke için önemli. Burada ekonomik faaliyetler yanında, turizm için de çalışmalar var. Bakanlık olarak bunun bilincindeyiz ve buna yönelik alt yapı çalışmalarına hız verdik.

 

Mağusalıların limanla daha iç içe olması adına, şehirle liman arasındaki duvarları kaldırarak işe başladık.

 

Liman içerisindeki ekonomik faaliyetlerin de daha kolay yapılabilmesi için bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar var.

 

Bunlar artarak devam edecek. Mağusa Limanı, Mağusa kenti için olduğu kadar, ülke iş yaşamı için de oldukça önemli. Bu önemi bilmek ve buna yönelik çalışmaları sürdürmek bakanlık olarak önceliklerimiz arasındadır.

 

Mağusa Limanı için devam eden çalışmalar yanında, ürettiğimiz projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık