Ana Sayfa Kültür & Sanat Gece hayatıyla ünlü Avrupa şehirleri

Gece hayatıyla ünlü Avrupa şehirleri

Avrupa ülkelerine yapılan seyahatler farklı insanlarla tanışma, farklı kültürlerle karşılaşma, tarihi ve kültürel yapılarını anlayabilme ve bir de farklı lezzetlerin keşfedilmesi yönünde yapılmaktadır. Her ne kadar bunlarla sınırlı kalmasa da, iklim şartlarının da bir hayli seyahat rotalarını belirlediğini söyleyebiliriz.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma 10:00
Gece hayatıyla ünlü Avrupa şehirleri

Bu bakımdan hem tatil yapmak, hem de keşfe çıkmak insanların en büyük seyahate çıkma nedeni olmaktadır. Vizesiz gidilebilen ülke sayısının artması da seyahat etmek isteyen insanlara daha fazla olanak sağlamaktadır. Yurtdışında ilgi çeken noktalardan biri de eğlence hayatı. Farklı kültürlerin eğlence hayatının farklı olması herkesin ilgisini çekiyor. Şimdiden Avrupa gece hayatıyla ilgili notlara ulaşmak için bu seyahat sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Şimdi sizlere gece ile gündüzünü ayırt edemeyeceğiniz, karanlık bastırdıktan sonra farklı bir hayata bürünen ve dünya genelinde gece hayatıyla nam salmış olan şehirlerden bahsetmek isteriz. Avrupa’da gece hayatı anlayışı genellikle barlarda veya ev partilerinde başlar, gece kulüplerinde son bulur. Etkinlik içeren gece kulüplerinde sürekli olarak aktiviteler vardır. Oyunlar, yarışmalar ve tabi ki müzik. Büyük gece kulüplerinin farklı bölümlerinde geçiş yapmak kolaydır. Bazı şehirler çok ekonomik olduğundan bütçenizi yormadan ucuza hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenebilirsiniz.

Londra, Avrupa’da en önemli merkezlerden biri. Gece hayatı konusunda da çok gelişmiş. Çoğu ülkenin önünde olsa da pahalı olması ve ayrı İngiltere vizesi istemesinden dolayı tercih edilme nedeni az. Şehirde uzun yıllardır kendini kanıtlamış 3 özel mekânının Koko, Tigert Tiger ve Fabric olduğunu söyleyebiliriz.

Avrupa’da gece hayatı denildiği zaman akla ilk olarak gelen şehirlerden biri de Amsterdam. Özgürlükler şehri olarak bilinen Amsterdam’da her şeyin yasal olması, gece hayatında ayrı bir sayfa oluşturuyor. Gündüzleri oldukça sakin olmasından dolayı bisiklete binerek birbirinden keyifli müzeleri gezdikten sonra geceleri şehrin en canlı barlarında vakit geçirebilirsiniz.

Avrupa’daki farklı konseptli gece hayatıyla ön plana çıkan bir diğer şehir ise Berlin. Berlin’de genel olarak eski, merdiven altı barlar ilgi çeker. Her tarza uygun bir gece kulübü vardır ancak Almanlar genel olarak pub mantığından vazgeçmez. Ucuz gece hayatı ve yerelleri vakit geçirmenin en keyifli yolu da buradan geçer.

Sahillerindeki gece kulüpleri ve plaj partileriyle bilinen Barselona ise tam bir yaz şehri. Yaz aylarında denizin kıyısında bulunan gece kulüpleri tıklım tıklım dolar. Dünyaca ünlü DJ veya sanatçıların sahne aldığı mekanlarda çok keyifli vakit geçirmek mümkün.

Biraz daha uygun fiyatlı, genç nüfusun sabahlara kadar eğlendiği ve gece hayatı anlayışına farklı bir boyut getiren şehirlerden bahsetmek gerekirse, rotamızı Orta Avrupa’ya çevirmemiz gerekecek. Budapeşte ve Prag, Avrupa’daki öncü mekanlara sahip şehirler. Çok ucuz olmasına rağmen sayısız partiler düzenleniyor ve öğrencilerin büyük bir çoğunluğu akın ediyor.

Yurtdışına gidildiği zaman mutlaka deneyimlenmesi gereken eğlence sektörü her şehirde özeldir ancak bu bahsettiklerimizde memnun kalacağınıza eminiz. Hayatınızda olmazsa olmazları arasında yer alarak tüm dünyaya mal olmuş bu şehirler sayesinde kendinizden geçebilir ve güzelliklerin tadını çıkartabilirsiniz. Yurtdışına seyahat etmek isteyenler www.yoldasin.com adresini ziyaret ederek tecrübeli kalemlerin paylaşımlarına göz atabilir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık