Ana Sayfa Yurt Geçitkale Belediyesi’nde Başkan Kıvanç Buhara mezardan kafatası çıkarttı

Geçitkale Belediyesi’nde Başkan Kıvanç Buhara mezardan kafatası çıkarttı

Geçitkale Belediyesi’nde Başkan Kıvanç Buhara tarafından işten durdurulan Sonuç Kunna’nın tüyler ürperten iddiası: “Belediye başkanı Buhara bana ve iki arkadaşıma köy mezarlığında bir mezarı kazıp içindeki kafatasını alarak kendisine teslim etmemizi emretti, biz de yaptık. Mezardan çıkardığımız kafatasını diş doktoru oğlunun kliniğinde kullandılar”

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2012 Pazartesi 11:37
Geçitkale Belediyesi’nde Başkan Kıvanç Buhara mezardan kafatası çıkarttı

“Kelleyi bizzat başkana elimle teslim ettim.”

“Önce sarıldı, sonra 15 gün izin verdi.”

“Dışarıda bu konuyu konuştuğumu duyunca beni işten attı”

 

Bu korkunç iddiayı ortaya atan Sonuç Kunna bugün konuyu polise taşıyacak. Kunna olayın tüm detaylarını YENİDÜZEN’e anlattı.

 

Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara, ülke tarihine damgasını vuracak bir iddia ile gündeme geldi.  Oğlunun bilimsel çalışmaları için kendi yanında çalışan işçilere, Geçitkale Belediyesi’ne ait bir mezarlığı kazdırdığı iddia edilen Buhara’nın bu mezarlıktan bir kafatası alınması emrini verdiği öne sürüldü.  Diş doktoru olan Oğlu Oğuz Buhara’nın, çalışmalarında kullanması amacı ile alındığı iddia edilen kafatası konusunda, “verilen emri uyguladım” diyen belediye çalışanı Sonuç Kunna, yaşadığı vicdan azabı sonucu YENİDÜZEN’e konuştu. Kunna bugün konu ile ilgili Mağusa Polis Müdürlüğü’ne şikayette bulunacak. Mezardan kafatası çıkarıp başkan Buhara’ya teslim ettikten sonra konuyu dışarıda konuştuğu bahamesi ile işten durdurulduğunu söyleyen Kunna kendisi ile birlikte iki kişinin daha kazı işlemine katıldığını açıkladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık