Ana Sayfa Yurt Geçitköy'de avcıların köpekleri zehirlenerek ölüyor

Geçitköy'de avcıların köpekleri zehirlenerek ölüyor

Geçitköy bölgesinde avlanan bazı avcıların köpekleri doğaya kasıtlı bırakıldığı tahmin edilen zehirli yiyecekler yüzünden öldü. Avcılar, bölgenin bağlı olduğu Lapta Belediyesi ile ilgili devlet birimlerinin önlem almasını istiyor.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 19:38
Geçitköy'de avcıların köpekleri zehirlenerek ölüyor

Geçitköy bölgesinde avlanan bazı avcıların köpeklerinin zehirli yiyecekler yüzünden öldüğü bildirildi.

 

Doğaya bırakılmış zehir karıştırılmış yiyeceklerin sadece köpeklerin değil, doğadaki diğer canlıların da ölmesine neden olduğunu belirten vatandaşlar, Lapta Belediyesi’nin bir şey yapmasını istedi.

 

Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, kendisine ulaştırılan bilgiye göre, geçen Pazar Geçitköy bölgesinde avlanan iki avcının, evlerine dönüp trollilerini açtıklarında köpeklerinin ölü olduğunu gördüğünü söyledi.

 

Geçitköy bölgesinde doğaya bırakılmış zehirli yiyecekler olduğunu, köpeklerin de avlanma sırasında bir şeyler bulup hızla yediğinin gözlemlendiğini öğrendiklerini aktaran Demirsöz, yağmur sularının biriktiği yerlere de zehir bırakıldığını ve birçok hayvanın bu suları içerek hayatını kaybettiğini belirtti.

 

Oya Demirsöz, durumun ciddiyetine dikkat çekerek, Geçitköy’ün bağlı olduğu Lapta Belediyesi başta olmak üzere ilgili devlet birimlerinin bir şey yapmasını istediklerini vurguladı.

 

Sadece av köpeklerinin değil, doğadaki diğer canlıların, yabani hayvanların, kuşların da bu zehirler yüzünden öldüğünü belirten Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, “Yok mu buna dur diyecek?” diye sordu.

 

Halen birçok yerde zehirli yiyecek bulunduğunu; doğanın zehirlendiğini ifade eden Demirsöz, jel kıvamında zehirlerin kasıtlı hazırlanıp doğaya bırakıldığı bilgisi edindiklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık