Ana Sayfa Ekonomi Genç İş Adamları Derneği'nden çalışma saati düzenlemesine destek

Genç İş Adamları Derneği'nden çalışma saati düzenlemesine destek

Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği yaptığı açıklama ile çalışma saatlerinde planlanan değişiklikleri destekliği bildirdi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2017 Pazartesi 15:02
Genç İş Adamları Derneği'nden çalışma saati düzenlemesine destek

Açıklamada şu ifadelere yer verildi

Ülkemizin kanayan yaralarından biri olan kamunun çalışma saatleri ile ilgili Türkiye ve KKTC hükümetleri arasında imzalanan ve 2016-2018 dönemini kapsayan yapısal dönüşüm programında belirtildiği gibi kamu çalışma saatlerinde planlanan değişiklikleri Kuzey Kıbrıs GİAD olarak olumlu görmekte ve desteklemekteyiz.

Kamu kurumlarında şu anda uygulanan çalışma saatleri hem çalışan için hem de kamu kurumlarından hizmet alan vatandaş ve özel sektör için yetersiz ve verimsiz kalmaktadır. Var olan uygulamada personelin öğlen arasına çıkmadan 15:30’a kadar altyapısı da yetersiz olan dairelerde çalışmaları istenmekte olup, bu durumda personel, kısa bir sürede yemek aralarını vatandaşa hizmet verildiği sırada dairelerde yapmak zorunda kalmaktadır.
Bu bağlamda hem halkın daha rahat ve daha verimli bir şekilde kamu kurumlarından yararlanması hem de çalışanların daha yüksek performansta çalışabilmeleri açısından öğlen arasının belli olduğu ve öğleden sonra da halka hizmet verilecek mesai saatlerinin uygulanması gerektiğine inanmaktayız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık