Ana Sayfa Gündem GENEL SEKRETER YERİNE, 5 BAŞKAN YARDIMCISI...

GENEL SEKRETER YERİNE, 5 BAŞKAN YARDIMCISI...

Genel Sekreter seçimine doğru ilerleyen UBP, Genel Sekreterlik müessesesi yerine 5 adet Genel Başkan Yardımcısı modelini tartışmaya başladı.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2018 Çarşamba 10:25
GENEL SEKRETER YERİNE, 5 BAŞKAN YARDIMCISI...

Geçtiğimiz haftalarda Kurultayını tamamlayıp, Genel Başkanı’nı seçen, akabinde de yeni Parti Meclisi’ni oluşturan Ulusal Birlik Partisi, Genel Sekreter seçimine doğru ilerlerken, Genel Sekreterlik müessesesi yerine 5 adet Genel Başkan Yardımcısı modelini tartışmaya başladı.

Dün yapılan grup toplantısında bu konu gündeme gelirken, bazı vekillerin 2015’te hazırlanan tüzüğün Genel Sekreterlik değil, 5 Genel Başkan Yardımcısı modelini içerdiğini ancak, son anda Genel Sekreterlik makamının kalması gerektiği telkinleri üzerine bundan vazgeçildiğini grup toplantısında dillendirdikleri ifade edildi.

Bu konuya UBP Meclis Grubu’ndan itiraz gelmediği belirtilirken, tüzük değişikliği gerektiren sistem değişikliğinin ne zaman ve ne şekilde yapılacağının UBP gündemini önümüzdeki süreçte meşgul edeceği belirtildi.

Kaynaklar, tüzüğün Genel Sekreterlik makamını kaldıran ve 5 Genel Başkan Yardımcısı modelini benimseyen tüzük şeklinin hazır olduğunu, bu nedenle hızlıca değişikliğe gidilmesinin mümkün olduğunu ifade ettiler.

(KIBRIS POSTASI)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık