Ana Sayfa Gündem Gifa Holding: Bilmiyorlarsa Telefon Dairesi'ni özelleştirsinler

Gifa Holding: Bilmiyorlarsa Telefon Dairesi'ni özelleştirsinler

Gifa Holding Medya Danışmanı Hülya Özkoyuncu Genç TV’de yayınlanan Ekonomi Kıbrıs Programı’na katıldı. Programda, Kıbrıs Postası’nın geçtiğimiz gün manşetine çektiği ve dün de örgütlerin “Soruşturma başlatılsın” yorumunu yaptığı Gifa Holding’in 50 kişiyi işten çıkarması olayı değerlendirildi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Gifa Holding: Bilmiyorlarsa Telefon Dairesi'ni özelleştirsinler

Kıbrıs Postası – Firuzan Nalbantoğlu

Özkoyuncu 3 ay önce çalışmalarına başladıklarını, Telefon Dairesi ile birlikte imza yetkilerini alarak 3 haneli 125 hattını aldıklarını iddia etti. 3 milyon Dolarlık yatırım yaparak 50 personel istihdam ettiklerini söyleyen Özkoyuncu bu prosedürlerin ardından 125 hattının devreye girdiğini söyledi.

“Taçoy son dakika açılışa katılmayacağını söyledi…”

Call centerin açılışını bakan Taçoy’a göre ayarladıklarını söyleyen Özkoyuncu, Taçoy’un son dakika açılışa katılmayacağını bildirdiğini gerekçe olarak da “Savcılık onay vermedi” dediğini iddia etti.

“Sistem çalışıyordu, hatlar birden kesildi…”

Özkoyuncu sistemin çalıştığını ancak birdenbire telefon hatlarının kesildiğini, Taçoy’a “Bu hat ne zaman açılacak” şeklinde soru yönelttiklerini, Taçoy’un da “Bunu çözeceğiz” dediğini aktardı.  “Hatlar açılmadı, sıkıntı çözülmedi” diyen Özkoyuncu, Taçoy’la tekrardan irtibata geçtiğini personelin iş yapmadan oturduğunu, işten durdurma kararı alacaklarını söylediğini belirtti. Taçoy’un bunun üzerine “İsterse siyah çelenkle gelsinler Hülya hanım” dediğini iddia etti.

“Kapanmasının sebebini çözemedik”

Programda sorulan bir soru üzerine Özkoyuncu, call centerin neden kapandığı bilmediklerini, kapanmasının sebibini çözemediklerini iddia etti. Kendilerine 3 haneli hat kullanamazsınız dendiğini ancak 3 haneli numarayı da Telefon Dairesi’nin onayladığını iddia etti.

“Bilmiyorlarsa Telefon Dairesi’nin özelleştirsinler”

“Telefonlar bir anda kesildi bir anda tekrar açıldı” diyen Özkoyuncu “Eğer bilmiyorlarsa bu sistemi çalıştırmayı eğitim alsınlar. Bakanlık bilmiyorsa, yapamıyorsa Telefon Dairesi’ni özelleştirsin” dedi. Özkoyuncu call centre çalışanlarının hepsinin işsiz kaldığını da kabul etti.

“Personel bize değil bakanlığa tepkili”

Özkoyuncu personelin holdinge değil bakanlığa tepkili olduğunu da iddia etti. “444’lüye izin vermiyorlarmış. Her şeyimiz resmi, her şeyimiz hukuksal çerçevede” diyen Özkoyuncu, “Savcılıkla ne alakası var, biz izni savcılıktan almadık” dedi. Özkoyuncu, “Kuzey Kıbrıs bu kafayla düzelmez” öngörüsünde de bulundu.

“Kabul etmeyiz”

Özkoyuncu 444’lü hattı  kabul etmeyeceklerini de söyledi. “Çağrı merkezi iznini verdiler numara iznini vermediler” diyen Özkoyuncu, kendilerine içerdeki memurun hata yaptığı bilgisi verildiğini de söyledi.

“Ersin Tatar bizi delikanlı bir şekilde takdir etti”

Özkoyuncu, UBP Milletvekili Ersin Tatar’ın Gifa Holding’i yaptığı yatırımlardan dolayı ‘delikanlı bir şekilde’ takdir ettiğini söyleyerek Zorlu Töre ile birlikte hep destek çıktıklarını da ifade etti. “Zorlu Töre ve Ersin Tatar mükemmel insanlar” diyen Özkoyuncu, bu soruna çözüm  bekliyoruz dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ERDOĞAN, ŞEHİTLER İÇİN KUR'AN-I KERİM OKUDU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık