Ana Sayfa Yurt Girişken olun

Girişken olun

Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim, polislere yönelik yaptıkları her işte kaliteye önem vermelerini, layıkıyla yapmalarını öğütledi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 08:23
Girişken olun

Mehmet KARA

 


Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim, personelin mesleki gelişimin yanı sıra kişisel gelişimine katkı koyduklarını belirtti.
Gerek iş yaşamında, gerekse sosyal yaşamda bilginin sınırının olmadığına değinen Zaim, yaşam devam ettiği sürece insanoğlunun kendisini yenilemesinin önemine işaret etti.


Zaim, salonu tıklım tıklım dolduran polis mensupları ve eşlerine, “Hayatta ne iş yaparsanız yapın daima kaliteye önem verin ve işinizi layıkıyla yapın. Çekingen davranmayın ve hep girişken olun. Bu sizin kendinize olan güveninizi arttıracaktır. Önce kendinize daha sonra karşınızdakine dürüst ve saygılı olun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.


Polis mensupları ve eşlerine yönelik “Süpermen Türk Olsaydı” başlıklı motivasyon, girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörüyü anlatan konferans düzenlendi.


Ahmet Şerif İzgören tarafından verilen konferans, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Salonda yer aldı.


Konferansa, Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim ve eşi, Polis Genel Müdürü I. Yardımcısı Pervin Gürler, Polis Genel Müdürü II. Yardımcısı Süleyman Manavoğlu ve eşi ile diğer polis mensupları ve eşleri katıldı.


Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş da konferansı izledi.


Konferansın sonunda Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim, Ahmet Şerif İzgören’e plaket takdim etti.

 

Ahmet Şerif İzgören kimdir?


1965 yılında İzmir’de dünyaya gelen ve Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bölümü’nden mezun olan Ahmet Şerif İzgören, 1991 yılında üsteğmen olarak görev yaptığı TSK’dan istifa ederek ayrıldı. Aynı yıl Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi’ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaptı. Bu dönemde, Bursa’nın ilk kültür merkezini açan İzgören, Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkarttı ve on altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaptı.


1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaptı. 1996 yılında AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi Üyesi olarak hizmette bulundu. İngiltere (Sunley Management Center) ve Türkiye’de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda yurt içinde ve yurt dışında eğitimler verdi. Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 500’ü aşkın seminer verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık