Ana Sayfa Kültür & Sanat Girne Kalesi Tripadvisor Sertifikası aldı

Girne Kalesi Tripadvisor Sertifikası aldı

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın tanıtım atakları meyvesini veriyor. Dünyanın en büyük seyahat sitelerinden Tripadvisor üyelerinin oyları ile 4.5 puanla Girne Batık Gemi Müzesi 2012 yılının “Müze Dalında Yılın En İyileri” arasına girdi.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2013 Çarşamba 11:09
Girne Kalesi Tripadvisor Sertifikası aldı

Tamamen birbirinden bağımsız gezginlerce verilen puanlama ile düzenlenen ve 2012 Aralık ayında gönderilen sertifika Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığına bağlı Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürlüğünce korumaya alınarak Batık Gemi Müzesinde yerini aldı.

 

Bakan Üstel ;Tripadvisor tarafından gönderilen sertifikanın kendileri için paha biçilmez olduğunu belirtirken, bu sertifika tarihi kalemizi gezen ve sadece özgür iradeleriyle orayı beğenen gezginler tarafından bize verildi.Bu gerçekten çok önemli bir adımdır, dedi.

 

Üstel; “Bu tip olaylarla ülkemiz tanınıyor kültürel mirasımız, eşsiz kumsallarımız, misafirperver sevecen ve cana yakın duruşumuzla bir turizm beldesi olarak yavaş yavaş keşfediliyoruz, bunun önemi yadsınamaz. North Cyprus markasıyla tanınmak ve turizmin büyüyerek ülkeye katma değer sağlaması adına çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Buna benzer sevindirici gelişmeler yagane gurur kaynağımızdır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Oteller, tatil köyleri, konukevleri, tatiller, seyahat ve tatil paketleri, seyahat rehberleri ve daha fazlası hakkında öneriler sağlayan site www.tripadvisor.com.tr adresinden ziyaret edilebilir.

 

KP

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık