Ana Sayfa Gündem GİRNE'DE UYUŞTURUCU DAVASINDA KARAR...

GİRNE'DE UYUŞTURUCU DAVASINDA KARAR...

Girne’de 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu madde ile yakalanan Şerif Karaçay, Okan Atahan ve Yusuf Ördek hakkındaki davada karar açıklandı

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2018 Çarşamba 09:21
GİRNE'DE UYUŞTURUCU DAVASINDA KARAR...

Girne’de 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu madde ile yakalanan Şerif Karaçay, Okan Atahan ve Yusuf Ördek hakkındaki davada karar açıklandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nden  Başkan Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla'dan oluşan heyetin aldığı kararı Hacımulla açıkladı.

Hacımulla, sanık Karaçay’ın Türkiye’de aracının ön kaputunun içerisindeki elektrik kutusuna 150 extacy hap ile 5 gram hintkeneviri sakladığını, daha sonra sanık Okan Atahan ile birlikte Kuzey Kıbrıs’a gelmek için gemiye bindiklerini söyledi. Hacımulla, sanık Karaçay’ın gemide sanık Atahan2a uyuşturuculardan söz ettiğini ve birlikte içmeye karar verdiklerini dile getirdi. İki sanığın 7 Mayıs 2018 tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan giriş yaptıktan sonra sanık Ördek’in evine misafir olarak gittiklerini kaydeden Hacımulla, araç kaputundaki uyuşturucuları alıp sanık Ördek’in evine sakladıklarını söyledi.
Hacımulla, 3 sanığın yakalanıncaya kadar 33 adet hapı içtiklerini, 5 gram uyuşturucudan ise bir miktarını tükettiklerini açıkladı. Yargıç, alınan ihbar üzerine sanık Ördek’in evine operasyon düzenlendiğini, yapılan aramada 117 hap ile bir miktar hintkeneviri bulunduğunu söyledi.

Sanıkların üçünün de sabıkasız ve genç kişiler olduğunu, 7 aydır tutuklu yargılanmak için beklediklerini kaydeden Hacımulla, ayrıca sanıkların uyuşturucuları ticari amaçla ithal ettiklerine dair bir olgu olmadığını da belirtti. Yargıç, extacy hapların tehlikeli tür uyuşturucu kapsamına girdiğini ifade ederek, bunun sanıklar aleyhine değerlendirildiğini söyledi. Yargıç Hacımulla, sanık Karaçay’ı ithal ve tasarruf suçundan 2 yıl 6 ay, sanık Atahan’ı ithal ve tasarruf suçundan 2 yıl ve sanık Ördek’i ise uyuşturucu tasarrufu suçundan 18 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

(STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık