Ana Sayfa Yurt Girne’deki St Andrew’s Kilisesi’nin papazı yardım bekliyor

Girne’deki St Andrew’s Kilisesi’nin papazı yardım bekliyor

Şiddetli yağıştan zarar gören Girne’deki St Andrew’s Kilisesi’nin papazı, yıkılan duvarın yeniden yapılması için yardım bekliyor.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 09:55
Girne’deki St Andrew’s Kilisesi’nin papazı yardım bekliyor

Ziya NASIFOĞLUŞiddetli yağış sonrasında zarar gören Girne’deki  St Andrew Kilisesi’nin yıkılan duvarı sorun oldu. Önümüzdeki yıl 100’üncü yaşını kutlamaya hazırlanan kilisenin duvarını hangi makamın tamir edeceği net olarak bilinmiyor.


Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, yıkılan duvar taşlarının dün gün boyunca toplandığını ve bir köeye yerleştirildiğini belirtirken “Bunu yeniden yapmak bizim sorumluluğumuzda değildir. Ancak yapacak biri çıkmazsa ve maliyeti yüksek olmazsa belediye olarak biz yapmaya çalışacağız” dedi.


Kıbrıs’a konuşan St Andrew’s Kilisesi’nin papazı Richard Frost, yıkılan duvarın tamiri için sorumlu arıyor.


“Bunun sorumlusu kim, zararı kim karşılayacak bilmiyorum” diyen papaz Frost, yıkılan duvarla ilgili olarak anlaşmalı oldukları sigortayı bilgilendirdiklerini, ancak hasarın karşılanıp karşılanmayacağını bilmediğini söyledi.


Kilisenin yardımseverler ve sürekli destekçilerle idame ettirildiğini anlatan Richard Frost, ne Kuzey Kıbrıs, ne de Güney Kıbrıs hükümetlerinden yardım aldıklarını söyledi.


Tanrının evi olan kilisenin herkese açık olduğunu ifade eden Richard Frost, son yıllarda ibadet edenlerin sayısında artış gözlemlendiğini belirtti.


Frost, kiliseye pazar günleri ortalama 250 kişinin gittiğini anımsatarak, Müslümanların ziyaretçilerin de olduğunu kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık