Ana Sayfa Gizli veriler Samsung'a emanet

Gizli veriler Samsung'a emanet

Samsung'un ürettiği Galaxy marka taşınır cihazlar, Amerikan devlet kurumlarına ait gizli ağlar ve verilerin saklanmasında kullanılacak.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2014 Salı 14:14
Gizli veriler Samsung'a emanet

Merkezi Güney Kore'de bulunan uluslararası elektronik şirketi Samsung'un ürettiği bazı Galaxy marka taşınır cihazların, Amerikan devlet kurumlarına ait gizli ağlar ve verilerin saklanmasında kullanılması için onay aldığı bildirildi.

Samsung'dan yapılan açıklamada Galaxy S5, Galaxy Note 4 ve diğer 7 akıllı telefon veya tablet bilgisayarların, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ve Amerikan Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü arasında oluşturulan ortaklık tarafından onaylanarak, bu alanda tüketicinin hizmetine sunulan ilk cihazlar olduğu belirtildi.

Söz konusu ortaklık tarafından verilen onay, ABD'deki devlet kurumlarında her çeşit gizlilik derecesi bulunan bilginin muhafazasında bu cihazların kullanılacağı anlamına geliyor.

Onay alan Galaxy model elektronik cihazlarda, güvenliğe önem veren müşteriler için Samsung tarafından geliştirilen KNOX programı kullanılıyor.

Samsung bu yıl içinde Google şirketiyle de KNOX taşınır güvenlik programlarının yeni nesil Android işletim sisteminde kullanılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Amerikan Savunma Bakanlığı da yine bu yıl içinde hassas ancak gizlilik derecesi bulunmayan verilerin muhafazasında Samsung şirketince geliştirilen taşınır cihazların kullanılmasına onay vermişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık