Ana Sayfa Kültür & Sanat GMTMK öğrencileri kermese katıldı

GMTMK öğrencileri kermese katıldı

Hayat, hayat ne gariptir değil mi? Bir kere geldiğimiz şu dünyayı tanımak, en önemlisi insanları anlamak ne büyük meziyettir.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2012 Pazartesi 13:50
GMTMK öğrencileri kermese katıldı

İsmet Ezel

 

Tanrının özene bezene yaratmış olduğu şu insanoğlu nelere kadirdir sevgili okuyucular. Kaderimiz, kaderimiz ne acayiptir. Bunu anlamak için çevremize bakmalıyız aslında, çok uzağa değil. Bizden farklı olan ve bizden hoşgörü ve sevgi bekleyen engelli ya da engeli biz olduğumuz bir sürü dostumuzun sırtını sıvazlamalıyız ilk önce. Onların bizden daha farklı olması bizim içinde bulunduğumuz toplumun ve kültürel mozaiğin temelidir aslında. Onlar bizden sadece anlayış ve biraz da saygı beklemekte.

 

Bugün Gazimağusa Türk Maarif Koleji Çevre Kolu öğrencileri olarak bir kermese katıldık. Kermes bizim dostlarımızın okulunda (Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi) ,onların saf ve temiz yüreklerini bize açtıkları sımsıcak yuvada gerçekleşti. Kermese geldiğim anda bizim onlara öğretecek çok şeyimiz olmadığını fakat bizim onlardan öğrenecek çok şeyimizin olduğunu anladım. Onların birbirlerine olan yakınlığı,sevgisi ve içtenliği cidden beni duygulandırdı. Onlarla birlikte geçirdiğimiz iki saat su gibi akıp geçti. Beni ve birçok arkadaşımı aşırı şekilde duygulandırdılar. Kendi elleri ile yapmış oldukları el işlerini bizlere gösterirken gözlerindeki o masum ifadeyi size anlatmak çok zor.  Onlar aslında bu dünyayı doyasıya yaşamayı en çok hak edenler değiller mi? Özgürce,saygıyı hak eden bir şekilde yaşamak onların da payına düşmez mi?

 

Sevgili okuyucular son olarak Gazimağusa Türk Maarif Koleji Tarih öğretmeni ve çevre kolu sorumlusu Halime AKDENİZ’e farkındalık yaratıp bizi arkadaşlarımızla buluşmaya ve onları dinlemeye götürdüğü için sonsuz teşekkürler etmek istiyorum. Ayrıca Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi  Müdürlüğü’ne ve öğretmenlerine sonsuz teşekkürler sunduğumuzu size belirtmek isterim. Bununla birlikte kermese yoğun katılım gösteren duyarlı halkımıza minnettar kaldığımızı söylemek boynumun borcu.

 

Unutmayın, çoğu zaman onlara Engel siz siniz!

 

Gazimağusa Türk Maarif Koleji Çevre Kolu adına;

 

Umut AYDEMİR

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

FOGEM, HALK DANSLARI YARIŞMASI'NDA İKİNCİLİĞİ KAZANDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık