Ana Sayfa Ekonomi Göçmenlik reformu geliyor mu?

Göçmenlik reformu geliyor mu?

ABD Başkanı Obama, göçmenlik reformunda şimdi sıranın Temsilciler Meclisi'nde olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2013 Cuma 08:44
Göçmenlik reformu geliyor mu?

ABD Başkanı Barack Obama, göçmenlik reformunun ABD Senatosu'ndan geçmesiyle ilgili olarak, "Bugün Senato görevini yerine getirdi, şimdi sıra Temsilciler Meclisi'nin aynısını yapmasında" ifadesini kullandı. 

Obama, yaptığı yazılı açıklamada, tasarının güçlü biçimde Senato'dan geçmesini sağlayan tüm senatörlere teşekkürlerini iletti. 

Senato'dan tasarının geçmesini, "bozuk göçmenlik sisteminin" düzeltilmesi yönünde "kritik bir adım" olarak nitelendiren Obama, bu tasarının bir "uzlaşı" ürünü olduğunu, herkesin her istediğinin yerine getirilmediğini ama sağduyulu bir göçmenlik reformu için anahtar ilkeleri içerdiğini de vurguladı. 

"Bugün Senato görevini yerine getirdi, şimdi sıra Temsilciler Meclisi'nin aynısını yapmasında" değerlendirmesinde bulunan Obama, bu reformun arkasında olan tüm Amerikalıları da süreci yakından takip etmeye ve Kongre üyelerine tasarının geçmesi için baskı yapmaya çağırdı. 

ABD Başkanı Obama, "Şimdi tasarı karşıtlarının, bu iki partili yaklaşımın yürürlüğe girmesini engellemek için en zorlu çabalarına başlayacağı zaman. Buna izin veremeyiz" yorumunda bulundu. 

ABD'deki göçmenlik reformu tasarısı, ABD Senatosu'nda 32'ye karşı 68 oyla kabul edildi. ABD'deki 4'ü Demokrat, 4'ü cumhuriyetçi 8 senatör tarafından sunulan yeni göçmenlik reformu yasa tasarısı, ülkenin en büyük sorunlarından yasadışı göçmenlik ve sınır güvenliği konusunda, yıllardan sonra çözüm yolunda ilk büyük adım. Tasarı, Kongre'nin Temsilciler Meclisi kanadına gönderilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık